İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, Dokunmatik Ekranlı Mac Söylentilerine Son Noktayı Koydu!

Apple, yakın zamanda Mac ile ilgili tartışmaları sonlandırmak için Cupertino’daki merkezine küçük bir grup gazeteciyi davet etti ve görüşmelerde gazetecilerin soruları cevaplandı. Hemen hemen tüm sorular Mac Pro’ya odaklıyken, kimi gazeteciler ARM tabanlı çiplerle güçlendirilmiş ve dokunmatik ekranlı Mac’ler için Apple yöneticilerine sorular yönelttiler.

teknik destek

Şirket yöneticileri, dokunmatik ekranlı Mac’ler için ve sadece iPhone ve iPad’de kullandığı ARM tabanlı çiplerin kullanılacağı bir Mac modeli için planlarının olmadığını açıkladı. Bununla birlikte şirket yöneticileri, yeni MacBook Pro’nun Touch Bar’ını çalıştıran T1 çipinin, ARM tabanlı çiplere göre daha tamamlayıcı olduklarını dile getirdiler.

Microsoft Surface

TechCrunch’a göre Apple’ın pazarlama şefi Phil Schiller, dokunmatik ekranlı Mac’lerin gelip gelmeyeceği yönündeki soruya kesin bir dille “hayır” dedi. Schiller, Microsoft’un Surface Studio’su gibi bir Mac geliştirmek için Apple’ın bir çalışma yapıp yapmadığı yönündeki soruya da “hayır” cevabını verdi.

Aslında Apple, dokunmatik ekranlı bir Mac fikrini ilk kez reddetmiyor. Daha önce de benzer yönde söylentiler ortaya atılmış ve geçtiğimiz yıl Kasım ayında yine Apple’ın pazarlama şefi Phil Schiller, bu iddiaların doğru olmadığını hatta dokunmatik ekranlı bir iMac fikrinin saçma olduğunu söylemişti. Apple’ın tasarım şefi Jony Ive’de aynı şekilde, dokunmatik ekranlı bir Mac’in yararlı veya uygun bir yapıda olmayacağını söyledi.

Şimdilik dokunmatik ekranlı ya da ARM tabanlı çipe sahip Mac’lere uzak gibi duruyoruz ancak gelecekte neyin ne olacağını kestirmek mümkün değil.

müşteri hizmetleri