İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, Dünyadaki Madenciliği Bitirmek için Hazırlık Yapıyor

Apple, çevreye en duyarlı şirketlerden biri olma geçmişine sahip ve çevre için çabalarını bir adım daha ileri taşımak üzere. Apple’ın bugün yayınladığı 2017 Çevre Sorumluluk Raporu’na göre, şirketin en sonki çevreci girişimi dünyadaki madenciliği tümüyle bitirmek üzerine.

Apple, cihazlarını tamamen alüminyum, bakır, kalay ve tungsten gibi geri dönüştürülmüş malzemelerden üretmeye başlayacağını söylüyor. Ancak sorun şu ki, şirket bunu nasıl yapacağını henüz bilmiyor.

iPhone Geri Dönüşüm

Şu anda iPhone’un iç malzemelerinin yalnızca küçük bir miktarı geri dönüştürülmüş materyalden elde ediliyor. Bununla birlikte Apple, tedarikçilerinden gelen yüksek kaliteli geri dönüştürülmüş metalleri, tüketicilerin geri gönderdiği Apple ürünlerinden aldığı kullanılabilir materyaller ile birleştirmek olduğunu söylüyor.

Apple, 2017 Çevre Sorumluluk Raporu’nda aynı zamanda çevrecilik için yaptıklarıylada ilgili birkaç paylaşımda bulunuyor. Şirket, tesislerinin geçen yıl yüzde 93 olan yenilenebilir enerji kaynak kullanımının yüzde 96’ya çıkarttığını bildiriyor. Apple ayrıca, önde gelen tedarikçilerinin, gelecek yılın sonuna kadar tesislerinde yenilenebilir enerji kullanacağına dair söz verdiğini söylüyor.

Apple’ın madencilikten geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanımına geçişi çevre için kesinlikle kayda değer bir adım.