Apple, “dünyanın en iyi sağlık deneyimi” ni çalışanlara sunmak için tıbbi klinik açıyor

APPLE

Apple önümüzdeki ilkbaharda çalışanları için AC Sağlık adında birinci basamak kliniklerini açıyor. Şuana kadar Santa Clara‘da 2 klinik olduğu öğrenildi. Şirket sağlığa önem verdiğini ve bunu sağlık koçları yardımıyla reklam hazırlayıp duyurmak için kollarını sıvadı. Apple son zamanlarda sağlık bakımı programı üzerinde çalıştığını defalarca göstererek, sağlığın çok önemli olduğunu zaten vurgulamıştı.

teknik destek

Yakın kaynaklara göre şirketin yeni planı, Apple‘ın ilkbaharda kendi çalışanları ve kendi aileleri için AC Sağlık adında bir klinik açacağını işaret ediyor.

Firma, bu klinikte bakım doktorunu, egzersiz antrenörü gibi birçok kariyeristi paylaşırken, klinikte yapılacak test laboratuvarı ve phlebotomist hakkında detayları sunan acwallnewss.com’ı yayınladı.

Bu ilk bakım kliniği Santa Clara bölgesinde Apple çalışanlarına hizmet vermek için planlandı. Apple, kliniklerinde tipik rollerin dışında, hastalıkların önlenmesi ve sağlıklı bir hayat için yeni adımlar atacağını belirtti.

 

Apple’ın CEO’su Tim Cook geçtiğimiz günlerde hissedarlarına sağlık bakımında güzel bir katkıda bulunabileceklerini söyledi.

Apple’ın sağlık alanında böyle bir hizmet vermesi oldukça güzel bir proje olurken, rakip şirketlerinde bu konuda bir adım atacağı düşünülüyor. Ancak Apple, bu konuda öncü olduğundan çalışanlarının ve yakın ailelerinin özel hastanelerden daha ucuz bir şekilde tedavi olması ve sağlık kontrollerinin yapacağı biliniyor.

Bakalım kliniklerin sayısı ilerleyen zamanlarda artış gösterecek mi? Şimdiden Apple çalışanları bu konuda güzel bir çalışma olduğu belirterek, projede rol oynayan kişileri tebrik etmeye başladı.

müşteri hizmetleri