İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, Dünyanın Tek 1 Trilyon Dolarlık Şirketi Olmaya Artık Çok Yakın!

Apple hisseleri şu an yaklaşık 175 dolar karşılığında işlem görüyor ve bu iPhone üreticisinin yaklaşık 900 milyar dolarlık bir piyasaya değerine sahip olması anlamına geliyor. Böylece Apple’ın dünyanın tek bir trilyon dolarlık şirketi olmasına çok yaklaştığını, bir trilyon dolarlık değerlemeye ulaşması için sadece 100 milyar dolarlık bir değerlenmeye ihtiyacı olduğunun altını çizelim.

Apple hisselerinin hisse geri alım oranına bağlı olarak, şirketin bir trilyon dolarlık değerlemeye ulaşması için hisse senedi fiyatının 195 dolar civarında bir seviyeye gelmesi gerekiyor ve Wall Street analistleri bunun yakın gelecekte olacağını düşünüyorlar.

Apple Piyasaya Değeri 2017

Apple hakkında son derece yüksek bir hisse senedi fiyatı tahminine sahip olan Drexel Hamilton analisti Brian White, şirketin hisse senedinin 235 dolarlık bir seviyeye geleceğini tahmin ediyor. Başka bir deyişle, Apple’ın bir yıl içinde 1.2 trilyon dolar bir şirket olabileceğini tahmin ediyor.

RBC Sermaye Piyasaları analisti Amit Daryanani, Apple’ın 2018 yılı sonuna kadar bir trilyon dolarlık bir piyasa değeri elde edeceğini ve hatta bu değeri aşma potansiyeline sahip olduğunu söyledi. Apple’ın şu anki hisse senedi fiyat hedefi 190 dolar.

Son olarak, Wall Street analistleri, Apple’ın 2012 yılından bu yana bir trilyon dolarlık bir şirket haline geldiğini düşünüyorlar.