Apple Ekran Parlaklığını Düşürecek!

patent

Apple Ekran Parlaklığını Düşürecek!

teknik destek <

Apple cihazları haricinde de diğer telefonların parlaklık derecelerini hepimiz biliyoruz. Aniden açılan telefonun ekranı, parlaklığıyla bizlerde büyük bir şok etkisi yaratabiliyor. Bu nedenle sağlık açısından da yararlı olmayan bu durumu, ilk olarak Apple göz önünde bulundurdu.

Telefonlarımızın ekran ışıkları, her ne kadar kendisini ortama göre ayarlasa da, insan sağlığı açısından bu azaltma maalesef yeterli bulunmuyor. Apple firması da bu konu hakkında detaylı araştırmalar yaparak yeni bir patent sahibi oldu.

patent1

Yeni Bir Patent Alındı

Apple, geçtiğimiz günlerde ekran parlaklığıyla alakalı yeni çalışmalarını yapmaya başladı. Özellikle kendi cihazlarının da karanlık ortamlarda hızlı bir düşüş yapamadığını anlayan ve bu durumun önüne geçmek isteyen Apple, kendi bünyesinde kullanabilmek için yeni bir patent satın aldı.

Karanlık Ortamlarda Şok Etkisi Olmayacak

Artık yeni nesil üretilecek Apple telefonlarında, karanlık ortamlarda şok etkisi meydana gelmeyecek. Yeni bir sensör patenti alan Apple, 2018 yılından itibaren artık bu sensörü daha da geliştirerek tüm cihazlarına uyumlu hale getirecek. Karanlık ortamda açacağınız yeni model Apple telefonlarda, cihazın ekranı açılmadan önce ekran kararmış bir şekilde karşınıza gelecek. Kısacası yeni patent, akıllı bir sensör olduğu için, karanlık ortama girdiğinizde ekranı açın veya açmayın kendi ekran parlaklığını en az seviyeye indirgeyecek.

Şimdilik Apple’ın bu uygulamayı hangi cihazlarında kullanacağı bilinmiyor. Lakin WWDC 2018 etkinliğinde duyuracağı cihazlarda, bu sensör yer alabilir.

 

müşteri hizmetleri