Apple Elektrikli Otomobilini Geliştirmeyi Durdurdu!

apple_car

Apple’ın giriş yapmayı hedeflediği kazançlı otomobil sektörü üzerine bir süredir planları mevcut. Yine de Apple’ın kitlesine bakıldığı zaman yepyeni Apple logolu bir otomobil yerine onlar için 2017 yılında gelecek olan iPhone daha ilgi çekici gibi duruyor. Evet, yanlış duymadınız.

teknik destek <

Yine de şirket şansını denemek için girişimlerde bulunuyor. Apple’ın üstün yeteneği arasında yer alan tasarım konusu elbetteki bir otomobil üstünde fazlasını bizlere getirebilir. Ancak son gelen rapora göre Apple elektrikli otomobilini geliştirmeyi durdurmuş durumda.

Apple içinden daha önce edinilen bilgilerle “Project Titan” adının verildiği elektrikli otomobil projesi sekteye uğramış gibi duruyor. Sayısız raporlarla şirketin elektrikli otomobil üzerine çalışmalar yapıldığı her ne kadar şirket tarafından gizlensede artık bilinen bir gerçekti.

Bloomberg’in haberne göre Apple’ın elektrikli otomobil geliştirmek için kurduğu ekipte bazı problemler söz konusu ve bu ekip dağıtılmış durumda. Haberde şirketin bu problemleri çözüp yepyeni bir ekiple yeniden çalışmalara yer verebileceği belirtiliyor. Şirket başlangıçta 1.000’den fazla insandan oluşan bir ekip kurmuş ve 2020 yılına kadar bir elektrikli otomobili tanıtmayı hedeflemişti. Ancak gözüken o ki şirket çabalarını daha da arttırarak yeniden bir fizibilite çalışması yapmak zorunda.

müşteri hizmetleri