İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, Eski iOS Sürümlerine (iOS 6 Dahil) Geçişlere İzin Verdi!

Bugün sabah saatleri itibariyle, Apple’ın ilginç bir şekilde geçiş yapılmasına izin vermediği, hatta yıllardır geçiş yapılmasına izin vermediği iOS sürümlerine bile geçiş yapılmasına izin verdiği ortaya çıktı.

teknik destek

Uyumlu iOS cihazları için iOS 11’den iOS 10’a, iOS 8’den iOS 7’ye ve hatta iOS 6’ya bile imza desteği verilmişti. Mesela bir iPhone 5 kullanıcısıysanız iOS 10.3.3’den iOS 6.1.3’e bile geri dönüş yapmak mümkün(dü).

iPhone 5 iOS 6

Geçiş yapılacak sürümler her ana iOS sürümünün genelini kapsamıyor, hatta genel olarak iOS 9 listenin dışında tutuluyor olsa da Apple’ın eski sürümlere geçiş yapılmasına izin vermesi pek çok kullanıcının geçiş yapmayı hayal ettiği sürümleri kapsıyordu. Bu durumun bir hatadan kaynaklandığı tahmin ediliyordu ve elini çabuk tutan kullanıcılar “nerede o eski iOS sürümleri” diyerek özellikle düşledikleri iOS 6’ya bile geçiş yapmayı başardılar.

Kısa bir süre sonra Apple’ın eski iOS sürümlerine imza desteğini yeniden kestiği görüldü ve şu anda her şeyin eskisi gibi olduğu görülüyor. Apple, yaşanılan bu durumun bir hatadan kaynaklandığını açıkladı ancak önemli bir iOS kitlesinin sürümünü düşürmeyi başardığı konuşuluyor.

Aranızda kritik bir hatadan kaynaklanan bu sorundan faydalanmayı başaran var mı? Lütfen aşağıdaki yorum alanından bizimle paylaşmayı unutmayın.

müşteri hizmetleri

4 Yorum

 1. mücahit mücahit 13 Ocak 2018

  Ben iphone 6s kullanıyorum da 10.3.3 e dönmek istiyorum bu açık kapalı muhabbeti ne acaba yani kapalıyken geri dönmeye çalışsam ne olur ??

 2. Tufan Tufan 11 Ocak 2018

  İos 9.3.5 ile çöp olan ipad 2 mi 6.1.3 e döndürüp kurtardım az önce.Geçiş hala açık ipad 2 için.

 3. Efe Efe 11 Ocak 2018

  Ben ilk olduğu saniye farkettim fakat okuldaydım offffff

 4. Onur Onur 11 Ocak 2018

  İpad mini 2’yi 10.3’e döndürebilseydim çok süper olacaktı ama kaçırdık. Arabada gps niyetine kullanıyorum ama activator olsa daha güzel olacak.

Yorumlar kapatıldı.