Apple fiyat düşürecek iddiası

Apple fiyat düşürecek iddiası

Apple, iPhone cihazlarında hali hazır şekilde kullandığı NAND flaş yongalarını WD, Toshiba, Samsung ve SK Hynix gibi firmalar üzerinden satın alıyor. Apple fiyat düşürecek geldi. Bir iPhone cihazının genel olarak maliyet tablosunu göz önüne aldığımız zaman NAND flaş yongasının üst sıralarda yer aldığı görülmektedir. Cupertino merkezli şirket ise son zamanlarda maliyet düşürme yoluna gitmeye çalışıyor. Bu yüzden kendisine yeni bir iş ortağı yaratma çabasına girmektedir.

teknik destek

UCUZ ÜRETİMİN ADRESİ ÇİN

Teknoloji dünyasında ucuz üretimin Çin olduğunu herkes bilmektedir. Çinli üreticiler genellikle üst seviye olan bir akıllı telefon üretilmek için ihtiyaç duyulan bütün parçaları üretebilme kapasitesine sahiptir. Bu evrede tek bir parçanın hariç olduğunu görüyoruz. Çin’de bellek çipleri üretilememektedir. Fakat Apple’ın yaptığı son girişimlerle bu durumda değişiklik olacağını görüyoruz. Apple bellek yongaları üretebilmesi için Yangtze Memory adlı şirkete büyük miktarda yatırım yapma planı yapıyor.

Fakat bu işlem kısa süre içerisinde gerçekleştirilme ihtimali olan bir işlem değildir. Yangztze Memory firmasının 2020 yılından önce Apple’ın taleplerini karşılayacak konuma gelmesi beklenmemektedir. Hal hazırda yer alan 200 GB’lık pazarın %15’lik bölümünü Apple kullanmaktadır. Yani Amerikalı şirket NAND flaş yongası pazarında en büyük müşteri konumunda yer almaktadır. İki firma arasında yapılacak olan anlaşmadan sonra, Apple’ın Çinli şirkete çok büyük miktarlarda yatırım yapması da söz konusu olacak. Bu şekilde Yangztze Memory firması üretim kapasitesinde büyük oranda artırıma gidecek.

müşteri hizmetleri