Apple, Garanti Kapsamındaki AirPods’ların Pili Ücretsiz Değiştirecek

Airpods-ne-zaman-cikiyor?

Kullandığımız cihazların şüphesiz en önemli bileşenlerinden birisi de pilleri. Apple’ın sunduğu piller ile uzun ölçekte performans kaybı yaşamadan kullanım rahatlığı söz konusu. Ancak bu her zaman bu şekilde olmayabiliyor ve pil performansı düşebiliyor bu da doğal olarak pil ömrünü hatta pilin kullanılamaz hale gelmesi anlamına geliyor.

teknik destek <

Apple kablosuz kulaklığı AirPods’un satışına başlamasıyla birlikte, bu aksesuarına ait bazı detaylarda belli olmaya başladı. Bunlardan birisi de pilin değiştirilmesi konusu.

9to5Mac’in haberine göre, Apple iPhone hizmet fiyatlandırması sayfasını AirPods kablosuz kulaklıklarının pillerini de içerek şekilde güncelledi. Fiyatlandırma şu şekilde;

Ekran Resmi 2016-12-15 01.23.28

Malumunuz ülkemizde AppleCare + kullanılabilir değil. Ki yurtdışında da AirPods’un AppleCare + garanti kapsamında satın alınıp alınabilmediği şimdilik net değil. Bu yönde Apple’ın hiçbir açıklaması yok. Çoğu uzman Apple’ın bunu standart olarak sunacağını düşünüyorlar.

Ancak şu bir gerçek, her ne kadar ülkemiz için TL bazında fiyat belli olmuş olmasa da AirPods’un pilini garanti kapsamı dışında değiştirmek istediğiniz 49 dolar gibi bir ücret ödemeniz gerekecek.

müşteri hizmetleri