Apple Gelecek Nesil iPhone’ların AMOLED Ekranlarının Üretimi için AU Optronics’e Yatırım Yapıyor

iphone-ekrani

İddialara göre Apple yakın gelecekte iPhone’larını OLED ekran ile buluşturacaktı. Ancak Tayvanlı kaynak, Apple’ın AMOLED ekran tedarikçisi AU Optronics’e Apple’ın yatırım yaptığını iddia etti ve Apple’ın gelecek nesil iPhone’ların ekran tedariği için firmadan destek alacağını söylüyor. Apple Gelecek Nesil iPhone’ların AMOLED

teknik destek

Raporlara göre Apple organik ışık yayan diyotlardan oluşan AMOLED ekranları gelecen nesil iPhone’larda kullanmayı planlıyor. Apple’ın bu ekranların tedariğini kolaylaştırmak ve destek almak amaçlı AU Optronics’e yatırım yaptığı belirtiliyor. Firma Apple’ın fonunu kabul ederse gelecek adına brüt kar marjını önemli ölçüde büyütecektir.

Söylentiler sonrası potansiyel yatırım anlaşması ile AU Optronics borsa puanını %5.15 yükselterek %9.53 seviyelerine yükseltmiş durumda. Apple yıllardır LCD ekran panellerini tercih ediyor. Bunun için pek çok firma ile işbirliği içerisinde olan Apple’ın yeni ekran panelleri için de taraf bulma çalışması yaptığı son günlerde sık sık gündeme gelmeye başladı.

Gözüken o ki Apple gelecek nesil iPhone’ların ekran panellerini değiştirme konusunda ciddi ve bu değişim sadece önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde gerçekleşecek.

müşteri hizmetleri