Şimdi yükleniyor

Apple, Gelecek Yıl 6.4 inçlik OLED Ekranlı iPhone 9 ile Gelebilir!

iPhone 9

Apple, Gelecek Yıl 6.4 inçlik OLED Ekranlı iPhone 9 ile Gelebilir!

Son Güncelleme tarihi 31 Ağustos 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Apple’ın, OLED ekranlı ilk akıllı telefonu olduğu varsayılan sözde iPhone 8’i 12 Eylül Salı günü tanıtması ve piyasaya sürmesi bekleniyor ancak daha şimdiden, önümüzdeki yılın iPhone’unu ile ilgili söylentiler geliyor.

Güney Koreli ETNews, bazı isimsiz endüstri kaynaklarından gelen bilgilere dayanarak, Apple’ın Samsung Display ve diğer tedarikçileriyle birlikte 5.85 inç ve 6.46 inç boyutlarında yeni nesil OLED ekranlar geliştirmeye çalıştığını iddia ediyor.

Raporda, Apple’ın planlarının değişebileceğine vurgu yapılıyor ve dev ekranların 2018’de piyasaya çıkacak yeni iPhone modellerinde kullanılması bekleniyor.

Yaklaşık 6.46 inçlik ekranı ile geleceği söylenen sözde iPhone 9 (muhtemelen Plus), bu ayın başlarında piyasaya sürülen 6.3 inç Galaxy Note 8’den daha büyük bir ekrana sahip olacak. Bu arada, 5.85 inçlik iPhone 9 ise büyük olasılıkla iPhone 8 ile aynı boyutta olacak.

Bu noktada, daha küçük ekran çerçeveleri sayesinde, 5.85 inç ve 6.46 inçlik iPhone’ların kasa boyutlarının sırasıyla iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a benzer olabileceğinin altını çizelim.

Mayıs ayında Güney Koreli The Bell, gelecek yıl, 5.28 inç ve 6.46 inç OLED ekranlarıyla yeni iPhone’ların geleceğini bildirmişti ancak ETNews, 5.28 inçlik boyutlu ekranın geliştirilmesinin iptal edildiğini söylüyor.

5.28 inçlik ekranın geliştirilmesi planının iptal edilmesinin nedeni, tüketicilerin artık daha büyük ekranlı akıllı telefon kullanmayı tercih etmesinden kaynaklanıyor olabilir. Bu dev ekranların, uçtan uca veya çerçevesiz ekran gibi gelişmiş teknolojiler sayesinde telefonların kasasına olan etkisi oldukça küçük düzeyde olduğu için Apple’ın ekran boyutunu bu seviyelere taşıması abartılı olmayacaktır.

Önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek 6.4 inçlik bir iPhone’un söylentilerle şimdiden gündeme gelmesi anormal bir gelişme gibi görülebilir ancak, iPhone 8 ile ilgili söylentilerin iPhone 7/7 Plus’ın lansmanından hemen sonra gelmeye başladığı unutulmamalıdır.

teknik destek