Apple gelirleri arttırmaya devam ediyor

Apple gelirlerini arttırmaya devam ediyor

2017’nin son 3 aylık bölümünde Apple fırtınası vardı. Yapılan analizlere göre Apple 2017’nin Ekim – Aralı döneminde, akıllı telefon pazarındaki gelirin yarıdan fazlası Apple’ın kasasına girdi. Buda çok ciddi bir rakam ve Apple’ın tek başına nasıl dev bir firma olduğunu gösteriyor. Apple’ın bu başarısı pek çok telefon üreticisi tarafından şaşkınlık ile karşılandı.

teknik destek

Apple en çok  telefon satan marka olmasa da kar oranına bakıldığında pek çok ünlü markayı geride bırakmayı başarıyor. Apple kaliteli ürün oluşturma ve yüksek ücretle satma konusunda uzman olmuş durumda. Apple’ın her  yılın son aylarında neden çok gelir elde ettiğini ise bir araştırma firması ortaya çıkardı. Eylül – Ekim gibi satışa sunduğu için Apple ürünlerine olan talep bu aylarda çok daha fazla oluyor ve doğal olarak da kar marjı yükseliyor.

Apple 120.2 milyar satış hacmine ulaştı

2017’nin son çeyreğinde Apple 120.2 milyar dolar satış hacmine ulaşmış ve bu satıştan elde edilen gelir ise 61.4 milyar dolar işte Apple’ın sırrı da burada ortaya çıkıyor. Az satış yüksek kar oranı yakalayan Apple diğer telefon üreticilerine ciddi fark atmış durumda.

Akıllı telefon piyasasındaki kazanılan paranın yüzde 50’sinden fazlası Apple’ın kasasına gidiyor. Apple bu sektördeki paraların yüzde 51’i Apple’ın oluyor.

müşteri hizmetleri