İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, Geliştiriciler için iOS 11.1 Beta 3’ü Yayınladı!

Apple bugün, iOS 11.1 beta 2‘yi yayınlamasından bir hafta sonra ve iOS 11 güncelleştirmesini yayınlamasından bir ay sonra iOS 11.1 beta 3’ü yayınladı.

Kayıtlı geliştiriciler, iOS 11.1 beta 3’ü Apple Geliştirici Merkezi’nden uygun konfigürasyon profilini cihazlarına yükledikten sonra Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden veya direkt Apple Geliştirici Merkezi’nden indirebilirler.

iOS 11.1 ile, deli yüz, pasta, pretzel, t-rex, vampir, patlayan kafa, kusan yüz, beyin, eşarplı yüz, zebra, zürafa, pasta ve daha fazla yeni Unicode 10 emoji serisi kullanıma sunuluyor.

iOS 11.1 Emoji

Ayrıca bazı mevcut emojiler iOS 11.1 ile (yunus, ahtapot, arı, salyangoz ve balina gibi) küçük tasarımsal değişiklikler gördü. Bu emojiler yeni tasarımları ile mevcut tasarımlarından daha ayrıntılı ve gerçekçi hale geldiler.

Güncelleme, iOS 11’in yayınlanmasından bu yana eksik olan 3D Touch Uygulama Değiştirici jestini de geri getiriyor. Bu jestin geri dönüşü ile iPhone kullanıcıları, Uygulama Değiştirici arayüzüne kolayca ulaşmak için ekranın sol kenarına sertçe basabilirler.

Bunun dışında iOS 11.1 beta sürümünde birkaç küçük özellik daha yer alıyor. iOS 11.1’in yerleşik klavyesi, “kek” veya “mutlu” gibi emoji ile alakalı bir kelime kullanırken akıllı metin önerilerinin sonlarında birden fazla emojiyi sunuyor. Sınırlamalar için kamera simgesi güncellendi.