İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Geliştiricileri Çok Sert Uyardı

Apple yayımladığı bir basın açıklamasıyla beraber uygulama geliştiricileri uyardı. Şirket, uygulama geliştiricilerin geliştirdikleri uygulamalarına 1 Nisan 2018 tarihine kadar iPhone X desteği kazandırması gerektiğini belirtti.

Akıllı telefon sektöründe en iddialı isimlerden birisi olan Apple, bugün geliştiricilerini uyaran bir basın bildirisi yayımladı. App Store’da yer alan birçok uygulama Apple’ın son cihazlarından birisi olan iPhone X’i desteklemiyor. Bu konuyla ilgili açıklama ise firma tarafından yapıldı.

Apple’ın geliştiriciler için yayımladığı basın bildirisine baktığımız zaman uygulama mağazasında yer alan bütün uygulamaların geliştiricilerinin en geç 1 Nisan 2018 tarihine kadar uygulamalarına iPhone X’te yer alan süper retina ekran desteğini kazandırması gerekiyor. Apple bu konu hakkında kesin bir dille açıklama yayımlamış olmasa da bu süre zarfında yayımlanan bildirinin geliştiriciler tarafından ciddiye alınması gerekiyor. Aksi takdirde geliştiricilerin uygulamaları mağazadan kaldırılabilir.

App Store’da Yer Alan Uygulama ve Oyunlara Vergi Zammı Geldi

Apple vergi mükellefi olduğu ülkelerde yeni düzenlemeler yapma yoluna gitti. App Store geliştiricilerine ise güncelleme için bir e-Posta göndererek bu durumu doğruladı. Gerçekleşen yeni zamlı fiyatlardan sadece Türk kullanıcılar etkilenmeyecek. Aynı zamanda Belarus, Ermenistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’da yaşayan kişiler de etkilenecek. Yeni yapılan düzenlemelerle beraber bundan sonra kullanıcılar uygulama fiyatlarına %18’lik bir artış ile ulaşacaklar. Bu şekilde devlet tarafından talep edilen vergiyi müşteriler ödeyecek.