Apple Geliştiricilerini iPhone X Uyumluluğu Konusunda Uyardı

apple-gelistiricilerini-iphone-x-uyumlulugu-konusunda-uyardi

Geçtiğimiz yıl tamamen ekrandan oluşan ve bir çentiği bulunan iPhone X modelini tanıtan Apple, geliştiricilerini uygulamalarını iPhone X’a uyumlu hale getirmesi için bir takım uyarılarda bulunmuştu. Apple’ın geliştiricilerine uygulamalarını uyumlu hale getirmesi için verdiği süre çoktan dolarken Apple uygulamalarını iPhone X’a uyumlu hale getirmeyen geliştiricilere ciddi bir uyarıda bulundu. 

teknik destek <

Uygulamalarına iPhone X Uyumluluğu Getirmeyen Geliştiricilere Kötü Haber!

Uygulamaların cihazlarla uyumluluğu konusunda çok hassas olan Apple, üçüncü parti iOS geliştiricilerin hepsine yeni bir mail gönderdi. Apple tarafından gönderilen mailde geliştiricilerin uygulamalarının iPhone X ve iPhone X’un çentiğiyle uyumlu hale getirmesi istendi. Apple geliştiricilerine uygulamalarını en geç Temmuz ayına kadar iPhone X desteği getirmelerini aksi hale uygulamala güncellemelerinin App Store’da yayınlanmayacağını belirtti.  

iPhone X Sahiplerinin Yüzleri iOS 12 İle Gülecek!

Apple’ın geliştirici sayfasında yayınlanan açıklamada ise “Temmuz 2018‘den itibaren App Store’a gönderilen tüm iOS uygulama güncellemelerinin iOS 11 SDK ile üretilmiş olması ve iPhone X’in Super Retina ekranını desteklemesi gerekiyor.” ifadesinde bulunuldu.

Geliştiricilerin uygulamalarına iPhone X desteği kazandırması iPhone X sahipleri açısından sevindirici bir gelişme. iPhone X uyumluluğu kazanan uygulamaların içeriğinin üzeri iPhone X’in çentiği tarafından örtülebiliyor. Tanıtılacak olan yeni iPhone modellerinin de çentikli bir tasarıma sahip olacağı düşünüldüğünde Apple’ın geliştiricilerine bu baskıları yapması yeni iPhone modellerinin de kullanıcılar tarafından daha hızlı bir şekilde benimsenmesini sağlayacak. 

Apple geçtiğimiz yıllarda ilk 5.5 inç ekran boyutuna sahip iPhone 6 Plus modelini tanıtmış ve geliştiricilerini, uygulamalarının iPhone 6 Plus’un 5.5 inç büyüklüğünde ekrana uyumlu hale getirmeleri konusunda uyarılarda bulunmuştu. Apple’ın bu uyarısının ardından geliştiricilerin büyük bir kısmı uygulamalarına iPhone 6 Plus desteği kazandırmış ve iPhone 6s Plus kullanıcıları uygulama uyumluluğu konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamamıştı. 

müşteri hizmetleri