İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, Genişletilmiş Gerçeklik Teknolojisi için 1.000 Mühendis Çalıştırıyor

Ünlü Apple analistlerinden Steven Milunovich ve ekibine göre, artırılmış gerçeklik (AR) Apple’ın bir sonraki önemli ürünü (iPhone) için sunacağı en büyük yenilik olacak.

teknik destek

Business Insider tarafından yapılan bir araştırmanın sonucuna göre, araştırmayı yapan Milunovich, Cupertino merkezli firmanın İsrail’deki ofisinde bir proje üzerinde görevlendirilmiş binlerce mühendisin, artırılmış ve güçlendirilmiş gerçeklikle alakalı çalışma yaptıklarına inandığını söylüyor.

Analist, Apple’ın iPhone 8 ile ilk gerçekliği artırılmış teknoloji üzerine yaptığı çalışmanın somut örneğini sergileyeceğini ve bir yazılım geliştirme kitini uygulama geliştiricilerinin kullanımına sunulacağına inandığını aktarıyor.

Apple’ın CEO’su Tim Cook, The Independent’a verdiği bir röportajda, arttırılmış gerçekliğin herkes için kullanılabilir olduğunu ve AR büyük bir teknoloji olduğunu söylemişti.

Bir izleyiciyi, bilgisayar tarafından üretilen bir dünyaya tümüyle sokmak için büyük bir kulaklık, gözlük seti gerektiren ve onları gerçek dünyadan ayıran sanal gerçekliğin aksine, artırılmış gerçeklik, bilgisayar grafikleriyle ve kamera desteği ile gerçek dünyada görülenler üzerinde hareket ediyor.

PlayStation 4 için Sony’nin kulaklık seti olan PlayStation VR, tipik bir sanal gerçeklik ürününün somut bir örneğidir. Öte yandan Microsoft’un HoloLens’i, artırılmış gerçeklik üzerinedir.

iPhone-Kamera-Apple

Apple’ın aldığı bir patentine göre, genişletilmiş gerçeklik teknolojisini destekleyen gelecek bir Harita uygulaması, kullanıcıların sokak ve iş yerlerinin isimlerini canlı kamera çekimleri üzerinden görmelerine izin verebileceği gibi, önemli yerleri ve binaları kameranın hareket ettirilmesi ile tanımasına da izin verilebileceğini gösteriyor.

Daha önce BusinessInsider, gelecekte iPhone’un Kamera uygulamasının artırılmış gerçekliği standart olarak bünyesinde burunduracağını iddia etmişti.

Bir başka güvenilir Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo, iPhone 8’in, 3D algılama ve modelleme ile gelişmiş biyometrik kimlik doğrulama kombinasyonuna kadar güçlü AR özelliklerini bünyesinde barındıran devrimci bir ön kameraya sahip olacağını iddia etmişti.

müşteri hizmetleri