Apple Gizli Ofisinde Siri için Etkin Bir Çalışma Yapılıyor

cbfe3081-c4f5-4db5-9237-87d2eaf78ca3-2690-00000202c91ddd91_tmp

Business Insider’ın haberine göre Apple’ın çalışanları Siri için özel bir çalışma yapıyorlar. Bir avuç çalışandan oluşan ofiste Siri’nin daha doğal konuşması üzerinde duruluyor.

teknik destek

Gizli ofis denilsede ofisin Apple’ın 2015 yılında 100 milyon dolara satın aldığı VocallQ ofisi olduğunu belirtelim. Apple Siri’ye henüz VocallQ teknolojisini dahil etmiş değil. Bu teknoloji ile bilgisayarların insan konuşmasına en yakın doğallıkta konuşması sağlanacak. VocallQ’nun bu teknolojisi hiçbir yerde hiçbir zaman kamuoyuna lanse edilmiş değil. Ancak Apple 2015’de yaptığı bu satın almanın ardından teknolojisi ile son derece övgü ile söz etmişti.

Google Assistant, Siri, Microsoft’un Cortana’sı ve yavaş yavaş gelen Amozon. Son günlerde kişisel asistanların savaşı söz konusu. Elbetteki elinde bayrağı tutan isim Siri. Apple’ın kişisel asistan konusunda artık ekosistemini oturtmuş olması Siri’yi rakiplerinden ayırıyor. Eğer ki Siri’nin VocallQ ile daha da doğal konuşması sağlanırsa Apple’ın artık bu savaşın doğrudan rakibi olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

müşteri hizmetleri