İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Glass ne zaman çıkacak?

Teknoloji denildiği zaman akla ilk gelen isimlerden olan Apple gelirinin büyük bir kısmını iPhone model telefonlardan sağlıyor.  Apple Ceo’su kısa süre önce Apple Glass çalışmaları yaptıklarını ve ancak bunun için biraz erken olduğunu söylese de kısa süre içerisinde Glass modellerine satışa sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor. Apple Glass ne zaman çıkacak?

Apple’ın CEO’su Tim Cook AR teknolojileri üzerine açıklamalar yapmıştı. Sanal gerçeklik teknolojisinin gelecekte çok daha iyi yerlere geleceğini söyleyen Tim Cook gelecek dönemlerde sanal gerçekliğin yerine artırılmış gerçeklik teknolojileri alacak açıklamasını yaptı. iPhone 7 modeli ile AR teknolojisi konusunda çalışmalarına hız kazandıran Apple birçok yatırımcının aksine  VR cihazlara yatırım yapmak yerine AR teknolojisine yatırım yapmayı tercih etti. Yapılan tüm bu adımlar ve araştırmaların tek bir amacı vardı. Apple Glass teknolojisini çıkarmak ve satışa sunmak.  Peki Apple Glass şu anda ne durumda ve ne zaman satışa çıkacak bunu sizleri aktaralım.

Apple Glass geliyor

Apple Glass ne zaman çıkacak?

Apple Glass söylentileri uzun süredir dolaşsa da Apple’ın bu teknoloji için halen daha çalışmalara devam ettiğini %100 tamamlanmadığını aktaralım. Cook teknolojisi hakkında ne zaman çıkacağı hakkında çok net bir açıklama yapmış ve bunun için Henüz erken ifadelerini kullanmıştı. Apple yeni projeler üretirken bunu sıfırdan yapmak yerine belli bir noktaya gelmiş ve eşikleri atlamış olan firmaları satın alarak bunu gerçekleştiriyor.  Bu tarz bir çalışma yöntemi Apple’ın en çok benimsediği ve en çok tercih ettiği yöntemlerin başında geliyor.

Yurtdışı merkezi bir teknoloji sitesinin haberine göre Apple Glass’ın piyasa çıkacağı yakın tarih ile 2020 yılında satışa sunulacak.