İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, Google ve Amazon’un Bulut Depolama Hizmetlerine Karşı Kendi Altyapısını İnşa Ediyor

Apple, Google’ın Cloud Platform, Amazon’un Web Services ve Microsoft’un Azure platformlarına ılan bağımlılığı azaltmak için kendi bulut depolama altyapısını inşa ediyor. Proje için McQueen çağırılmış ve bulut depolama sistemi oluşturmak için Apple mühendislerinden bir ekip tahsis edilmiş.

teknik destek

Apple kendi bulut depolama platformunu ne zaman başlatmayı planlıyor bunun zamanı belirsiz ama Apple’ın önümüzdeki birkaç yıl içerisinde üç büyük bulut depolama sistemi sağlayıcılarına olan bağımlılığı kırmayı hedeflediği raporlarda belirtiliyor.

Re / Code’a konuşan bir kaynak, Apple’ın kendi bulut depolama sisteminin güçlendirmesi ile üç yıl içerisinde rahatça rekor ilgiyi elde edebileceğini söylüyor. Özellikle Apple’ın bu noktada kendi veri merkezlerini kullanacağı ve güven, risk gibi problemleri minimize ederek sorunlarla yüzleşmek zorunda kalmayacağı belirtiliyor.

Google ve Amazon’un bile kendi bulut depolama hizmetinin olduğu düşünüldüğünde Apple’ın zaten iCloud ile depolama hizmeti sunması ile böyle bir hizmeti daha genele yayması oldukça mantıklı bir karar olarak yorumlanıyor. Apple bu bağlamda gelecekte Google ve Microsoft gibi rakiplerine karşın daha iyi depolama planları sunabilir.

müşteri hizmetleri