Apple Harita Uygulamasına Gelmesi Gereken Özellikler

Apple Harita Uygulamasına Gelmesi Gereken Özellikler

Bundan tam 6 sene önce 19 Eylül 2012’de iOS 6 ile kullanıma açılan Apple Harita uygulaması iyileştirmeler ve geliştirmeler sayesinde harita uygulamaları arasında yerini aldı. 

teknik destek <

Her türlü duruma karşın Apple’ın harita uygulamasının büyük eksiklikleri bulunuyor. MacOS ve iOS işletim sistemini kullanan kişilerin Apple Harita Uygulaması’nda görmek istediğimiz özellikleri sizler için listeledik.

Apple’ın kullanıcılara sunduğu harita uygulaması kusursuz değil. Eksikleri ve problemleri bulunuyor. Bunların en önemlisi ise, rakip uygulamalarda bulunan ve sıkça kullanılan özellikleri Apple Harita uygulamasında bulunmuyor oluşu.

Apple Harita Uygulamasına Gelmesi Gereken Özellikler

Hız Limiti Uyarıları

Sektörün lideri Google Harita ve diğer benzer uygulamalarda, bulunduğunuz konuma göre hız sınırları bildiriliyor ve bu sınırı geçtiğinizde uyarı alabiliyorsunuz. Apple’ın da bu özelliği uygulamasına dahil etmesi gerekiyor.

Apple Music

Waze veya Spotify kullanan biriyseniz, uygulamaların kendi aralarındaki müzik entegrasyonunun ne kadar başarılı olduğunu bilirsiniz. Spotify’ın “Çalınıyor” bildirimi, Waze’in uygulama ekranında mükemmel bir şekilde gösteriliyor. Aynı sistemin Apple Music ve Harita arasında kurulması da güzel olabilir.

Sosyal Harita

Apple Harita, trafik yoğunluğu güzel bir şekilde aktarıyor fakat verilerin nereden toplandığı konusunda bir bilgimiz yok. Buna ek olarak firmanın harita uygulamasının sosyal harita özelliği olmadığını biliyoruz. Buna ek olarak rakip uygulamalarda bu özellik başarılı bir şekilde kullanılıyor.

Çevrimdışı Harita İndirme

Google Haritalar, uygulamayı internet bağlantısınız yokken kullanabilmeniz için haritanın bir bölümünü kullandığınız cihaza indirmenize fırsat veriyor. Apple Harita uygulamasında da bu özelliğin bulunması faydalı olacaktır.

Apple’ın Harita uygulamasını iOS 12 ile beraber güncelleyeceğini biliyoruz ancak listelediğimiz özellikleri de uygulamada görebilmek istiyoruz.

müşteri hizmetleri