Apple Haritalar Uygulaması Yenilenecek!

Apple Haritalar Uygulaması Yenilenecek!

Apple, yazılım konusunda ne kadar başarılı olsa da Haritalar uygulamasıyla başarısız olmuştu. Firma, bu duruma dur dedi ve “Haritalar” uygulamasını sıfırdan inşa etme kararı aldı.

teknik destek <

Apple Haritalar, tanıtıldığı günden beri Google Maps’in gölgesinde yaşıyor. Sürekli kıyaslnana uygulama, kullanım sırasında verdiği hatalarla firmanın imajına da zarar verirmişti. Neredeyse adım attığı her alan ve sektörde başarıya ulaşan Apple, haritalar konusundaki gidişata dur dedi ve uygulamanın sıfırdan yazılacağını açıkladı. Bu karardan sonra Apple’ın çok daha tutarlı bir uygulama ile karşımıza çıkacağını düşünüyoruz.

Apple Haritalar Uygulaması Yenilenecek!

Apple Haritalar uygulamasının geliştiricileri olayı tüm kapsamıyla düşünmüş, kullanıcılara dünyanın her yanında problemsiz bir şekilde hizmet sunmayı planlıyor. Kendilerine ait sensör, kamera araçları ve araç filosuyla çekimler yapan Apple, sıradı iOS 12 Beta sürümüyle Bay Area ve San Francisco’dan başlayarak çalışmalarını genişletecek.

Güncellenen her sürümde yeni haritalardan özellikler göreceğiz. Sosyal alanlarda ve yollarda oluşan değişimler ise kullanıcılara anlık olarak aktarılacak. Bahsettiklerimiz ile ilgili açıklama yapan Apple’ın bilgisayar programcılarından Eddy Cue, dünya üzerindeki en iyi harita uygulamasını yapmak için çalıştıklarını açıkladı.

müşteri hizmetleri