Apple HomePod Arkasından Neden İz bırakıyor?

Apple HomePod Arkasından İz Bırakıyor Peki, Neden

Apple’ın ilk defa piyasaya sürdüğü akıllı hoparlör modeli olan Apple HomePod arkasından beyaz izler bıraktığı ortaya çıktı. Birçok kişi bu gizemli izlerin nedeninin ne olduğunu merak ediyor. Peki, Apple HomePod, neden bu gizemli izleri bırakıyor?

teknik destek

HopePad’ın Tabanı  Dairesel Beyaz İzler Bırakıyor

HomePad’in tabanının bıraktığı beyaz izlerden sonra birçok kişinin Apple’ın akıllı hoparlör modelini üretirken sadece beyaz mobilyalar üzerinden denediğini düşünüyor. Siri tabanlı olarak üretilen cihazın tabanında kaymaması için lastik tabalık bulunuyor. Bu lastik tabanlık ahşap yüzeylere konulduğu zaman ise beyaz izler bırakıyor.

Apple yaşanan bu sorunu onaylamış durumda fakat buna tam olarak neyin sebep olduğunun açıklamasını yapmadı. Oluşan izlerin birkaç gün sonra kendi kendine yok olduğunu yok olmadığı durumlarda ise mobilya üreticilerin önerdiği yöntemler kullanılarak temizlenmesi gerektiği ifade ediliyor. Bu durumla özellikle mum veya yağ kaplamalı olan ahşap yüzeylerde çok fazla karşılaşıldığını belirtebiliriz. Bu yüzden HomePod’u kesinlikle pahalı ahşap mobilyalarınızın üzerine koymamanız gerekiyor. Kaliteli sunta, cam, granit ve poliüretan kaplı olan ahşap yüzeylerde sorunlar oluşabiliyor.

HomePad kullanıcılarının yaşadığı bu sorunlarla ilgili olarak Apple’ın önümüzdeki günlerde detaylı bir açıklama yapması bekleniyor. Yapılan bu açıklamayla beraber ürünlerin geri mi toplanacağı yoksa bir çözüm mü üreteceği ise ayrıca merak ediliyor. Bu süre zarfında kullanıcıların HomePad’lerini pahalı mobilyaların üzerine koymamaya dikkat etmesini tavsiye ediyoruz.

müşteri hizmetleri