Apple Homepod Çıkış Tarihi Resmen Açıklandı

apple-homepod-cikis-tarihi-aciklandi-min

Apple‘ın kullanıcılar tarafından çok yüksek beklentilere sahip olan yeni Apple HomePod kablosuz hoparlörünün çıkış tarihi resmen açıklandı. Normalde Aralık 2017’de satışa çıkması planlanan ve bu şekilde açıklaması yapılan bu akıllı hoparlör bazı yazılımsal sebeplerden ötürü ertelenmişti. Sanırım Apple bu sorunların üstesinden geldi ve resmi açıklamayı sonunda yapmaya karar verdi. Bugün yayınlanan açıklamaya göre 9 Şubat’tan itibaren mağazalarda satışa çıkacağı doğrulandı. Buna ek olarak ise 26 Ocak Cuma günü ABDİngiltere ve Avustralya‘da internet üzerinden sipariş verilebileceği belirtildi.

teknik destek

Beyaz ve Uzay Gri renk seçenekleri ile satışa sunulacak olan Apple Homepod akıllı hoparlörü 349 dolar fiyata sahip olacak. HomePod‘un bu bahar aylarında da Fransa ve Almanya’ya gelmesi bekleniyor.

Apple Music ile tam uyumlu çalışmak üzere tasarlanmış olan HomePod çok katmanlı ses ve stereo gibi iki önemli özelliği eksik olarak satışa sunulacak. Apple bu özelliklerin ne zaman aktif hale getirileceği konusunda kesin bir tarih belirtmedi. Yalnızca bu yıl önümüzdeki aylarda bir çeşit yazılım güncellemesi ile bu özellikleri getireceğini söyledi.

müşteri hizmetleri