Apple Homepod’a Satışa Çıkmadan Gizlilik Düzenlemesi!

homepod

iOS 11.2.5 yayınlanması ile keşfedilen yeni ikonlar önümüzdeki haftalarda HomePod‘un piyasaya sürülmesiyle sahip olunacak bazı özellikleri göstermiş olabilir. Özellikle kullanıcıların akıllı hoparlörün “Hey Siri” yeteneğini sessize alabilmesi çok ilginç oldu.

teknik destek <

Twitter’da Filipe Espósito tarafından paylaşılan bir resimde iPhone için güncellemeye gömülmüş olan ikonlar arasında sessiz bir Siri ikonunun yanında bir HomePod gösteriyor. Simgelerden bazıları dosya adlarında “siri-off” metnini de içeriyor ve bu düşüncemize daha da ağırlık katıyorlar.

Apple Homepod'a Satışa Çıkmadan Gizlilik Düzenlemesi!

Diğer modern Apple cihazlarında olduğu gibi HomePod da daima mikrofonu açık tutmak zorunda. Ancak bu yeni ikonlardan sonra kullanıcıların Siri‘yi herhangi bir zamanda etkinleştirmek için konuşmalarına izin verilecek gibi duruyor. Bununla birlikte bazı durumlarda kullanıcılar bu sessiz işlevi de devre dışı bırakmak isteyebilir. Evinizin ışıkları renk değiştirdiğinde veya oda sıcaklığı değiştiğinde Siri HomePod için mikrofon sessizliğini sonlandırabilir.

Siri susturma özelliğine ek olarak uygulamanın kodunda bulunan dizeler HomePod‘un birden çok benzersiz sesi destekleyebileceğini de gösteriyor. Yani birden fazla kişinin Siri‘yi kontrol edebileceğini ve kişiselleştirilmiş sonuçların olmasını bekleyebiliriz.

Apple‘ın HomePod akıllı hoparlörü ilk olarak Haziran 2017‘de ilan edildi. Cihaz başlangıçta 2017 Aralık ayında satışa sunulması beklenirken Apple Kasım ayında satışa sunma tarihini erteledi. HomePod‘un yavaş gelişine rağmen tutarlı bir kod yapısı ve Apple yazılımlarının yapılarından eklenen özellikler sayesinde işlevselliği hakkında biraz bilgi sahibi olmayı başardık.

Geçen hafta 1 milyon HomePod cihazın tedarik zincirinden Apple‘a teslim edildiği bildirildi. Bu nedenle Apple‘ın ilk akıllı hoparlörünü beklememiz çok geç olabilir. Cihaz geçen günlerde FCC‘den sertifikasını da aldı. Daha fazla ayrıntıyı takip ederek sizi diğer güncel durumlarda bilgilendireceğiz.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.