Apple, Hücresel Veri ile App Store İndirme Limitini Artırdı!

App-Store-iOS

Apple, geliştirici blogundaki bir yazı ile App Store’daki hücresel veri ile indirme limitini artırdığını duyurdu. Bu kimisine göre büyük bir artış değil ama kesinlikle memnuniyetle karşılaşanan bir adımdır.

teknik destek

Apple, hücresel bağlantı ile kullanıcıların daha fazla uygulama indirmesine yardımcı olmak için hücresel ağı kullanarak indirme sınırını 100MB’dan 150MB’a yükselterek kısa bir açıklama yaptı:

Hücresel ağ ile indirme sınırını 100MB’dan 150 MB’a çıkardık; müşterilerin, hücresel ağ ile App Store’dan daha fazla uygulama indirmelerine izin veriyoruz.

2013’te Apple, bu limiti 50MB’dan 100MB’a yükseltmişti. Başlangıçta iOS için bu limit 10MB’dı. Sınırsız mobil veri planları gittikçe yaygınlaşıyor ve gelecekte Apple’ın hücresel veri ile App Store indirme limiti konusunda daha cömert adımlar atacağını düşünüyoruz.

müşteri hizmetleri

5 Comments

  1. Bence apple burada sunu yapsa daha mantıklı olur. Bunun için ayarlarda bir bölüm olur. Kullanıcı dilerse bunun limitsiz yapacak sekilde bir aç/kapa dügmesi ile kontrol edebilir. gerci ios 10 da bir ara uyarı veriyordu mb sınırını fakat devam dediğimde indirmeye geciyordu illa wifi istemiyordu. fakat ios 11 bu sekilde olmadı. Bilmiyorum bir bug mı yoksa ios 10 da boyle bir esneklik vardı anlamadım.

Comments are closed.