Şimdi yükleniyor

Apple için iPhone 8 Büyük Bir Kayıp, iPhone X ise Büyük Bir Kazanım Oldu!

Apple için iPhone 8 Büyük Bir Kayıp, iPhone X ise Büyük Bir Kazanım Oldu!

Son Güncelleme tarihi 31 Mart 2022 by Teknoloji Haber

Apple’ın yeni iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ı, Yeni Zelanda, Avustralya, Japonya ve Çin gibi ülkelerde satışa sunulmuş durumda. Her iki yeni iPhone modelinin satın alınabilir olduğu ilk şehirlerden biri olan Sidney’deki Apple Store’un önünde önceki yıllardaki gibi kuyruklar oluşmadı ve iPhone 8’e olan talebin oldukça düşük kaldığı bir kez daha görülmüş oldu.

teknik destek

Reuters, George Street’teki Sydney Apple Store’un dışında 30’dan az kişinin olduğunu, Sydney’de yapılan iPhone 8 tanıtımına düşük bir katılım olduğunu söyledi. Geçmişte, yüzlerce hatta binlerce kişi yeni iPhone’lar için Sydney Apple Store’un önünde sıraya giriyorlardı.

iPhone 8 için oldukça düşük olan müşteri ilgisi Apple hisselerine de yansıdı. Şu anda Apple hisseleri son 1 ayın en düşük seviyelerinde (153 dolar).

iPhone 8’e olan ilginin son derece düşük kaldığı ise geçtiğimiz hafta ön siparişlerin başlamasıyla görülmeye başlamıştı. Genelde yeni iPhone modeli ön siparişe sunulduğunda tahmini teslimat süresi 3-4 haftadan önce olmazdı ancak iPhone 8 ve 8 Plus için böyle bir şey olmadı ve stoklar son derece yüksek kalırken bir de teslimat süresi ise en fazla 2-3 hafta olarak görülebildi.

Elbetteki bunun en büyük nedeni iPhone X. Her yönü ile son derece özel olan iPhone X, şu anda birçok hatta yeni bir iPhone satın almak isteyen her üç kişiden ikisinin beklediği model durumunda. Hal böyle olunca pek çok kişi iPhone 8 veya 8 Plus’a yönelmeden beklemeye geçmiş durumda.

Apple, iPhone X ile her ne kadar büyük bir satış potansiyelini elinde tutuyor olsa da cihazın üretim sorunları nedeniyle geç piyasaya çıkacak olması ve bu durumun 2018 yılına kadar sürecek olması bu satış potansiyelini doğrudan etkiliyor.

teknik destek

3 yorum

comments user
Memet

Beş para etmezzzz

Yorumlar kapalı.