Apple için iPhone X Parlayan Bir Yıldız Oldu!

12
iPhone X Satışları

Kantar Worldpanel’in paylaştığı en yeni akıllı telefon verilerine göre, Eylül’den Kasım 2017’ye kadarki süreçte iOS cihazları için karma bir performans söz konusuyken, Kasım ayından itibaren dünyanın çeşitli yerlerindeki pazarlarda iPhone X’in bir hit, bir yıldız olduğu görülüyor.

Apple’ın akıllı telefon ekosisteminde, İngiltere, ABD, Japonya, Avustralya ve Çin’de bir büyüme yaşadı. Ancak, özellikle ABD’de iOS’un bir önceki yıla kıyasla 3.8 puan düşüş yaşayarak şirketin satış payını yüzde 39.8’e düşmesi dikkat çekerken, Android’in 4 puanlık artış ile yüzde 59.4’ü yakalaması oldukça ilginç duruyor.

Kantar Worldpanel, ABD’de iPhone X’in Kasım ayında iPhone 8 ve 8 Plus’ın gerisinde kaldığını ancak Apple’ın o ay en çok akıllı telefon satışı yapmasına önemli katkı sağladığını kaydediyor. Araştırmacılar, Apple’ın iPhone X’inin Samsung’un 6. soraya yerleşen Galaxy S8’i kolayca alt ettiğini belirtiyorlar.

Çin tarafında ise iOS’un geçen yıla kıyasla 4.6 puanlık büyüme ile şirketin ülkedeki akıllı telefon işletim sistemi payını yüzde 24.3’ü çıkardığı görülüyor. Aynı zamanda Android’in 4.6 puanlık düşüş yaşayarak yüzde 75.5 pazar payını görmesi dikkat çekici duruyor. Bu da iPhone X’in Çin’deki Android kullanıcılarının büyük ilgisini çektiğini bir göstergesi.

Ülke Bazında iPhone X Satışları

Kantar Worldpanel genel müdürü Dominic Sunnebo, Apple’ın bu dönemde Çin’deki büyümesinin yüksek fiyat etiketine rağmen “iPhone X” ile oluştuğunu ve iPhone X’i kullanan kullanıcıların büyük çoğunluğunun rakip akıllı telefon üreticilerinin birer müşterisi olduklarını açıkladı.

Kantar Worldpanel, Apple’ın İngiltere’de Eylül ayından Kasım ayına kadarki süreçte 4.2 puanlık kayıp yaşamasına rağmen, Kasım ayından itibaren Apple’ın son üç yıla kıyasla daha fazla olan bir pazar payına sahip olduğunu söylüyor. Şirket, Kasım ayında iPhone X sayesinde pazar payını yüzde 49.4’e çıkarmayı başardı ve Samsung’u gerisinde bırakarak İngiltere’nin bir numaralı akıllı telefon satıcısı haline geldi.

12 YORUM

  1. Dun sattim Xi ki 15 gun once almistim. Guncelleme yazilim herseyi basli basina sorun. Muratinda dedigi gibi arama ekrani 5 sn sonra geliyo. Gene 7 plus a dondum. Ve X in en fazla 8 plus yada 7 plus kalinliginda olmasi lazimdi… ben X i 2 hfta kullandim ama bildigin tuplu televizyonu andiriyo.

  2. Sizin apple ile organik bir bağınız, ya da çıkarınız var mi acaba ? Apple bile sizin kadar savunmuyor cihazlarını. iPhone X aldım ve 10 gün kullanabildim. Çocuklar icin yapılmış oyuncak telefonlara benziyor. Not: iPhone 7 kullanıyorum.

    • 1 Şubat’ta Apple açıklayacak. O zamana kadar her şey tahminden ibaret olacak ve 3 Kasım 2017’den itibaren iPhone X’in tek başına 30-55 milyon arasında satıldığı tahmin ediliyor.

    • AppleFonio kadar satıldığına inanmıyorum zaten geçen yılı zararlı kapattı mantalite değişmediği müddetçe bi ilerleme olmaz appel ve Samsung sidik yarışında şu anda şikayetleri göz ardı edeceklerdir

    • Muhsin Can Olkun ucuz olduğu ülkelerde satılmıştır. TR kadar abartılmış fiyatla satılmamıştır çoğu ülkede. O yüzden satmayı başarmıştır diye umuyorum. Burda bile 7 bin verip alan var. Sen gerisini hesap et işte.

    • Kayahan Yeşilova Avrupa da fiyasko yedi arkadaşım iPhone x. Arkadaşım 8 aldı Dubai’den bana dediği 7 ile arasında hiç bir fark Yok sadece arka kısımı cam dedi şimdi appelfoni çıkar şu şu var der ama 7 ile aynıdır özelliği satışı yüksek olan ülke Güney Kore ve Çin Amerika’da bile satmadı ama şirket satışı şişik gösterebilir hiç bir zaman gerçek satışı söylemezler insanları kandırmak amaçlı çıtayı yüksek tutar şu kadar sattık daha da sarıyor. Apple üretim merkezine baksan belki şu anda üretilmiyor bile birde bu iPhone X ekranı berbat. 1 yıl sonra göreceğiz amoled ekran çabuk yanar ekranlarda yanıklar başlayacaktır hatta biri anlatıyordu ekran yanması yaşadığını

YORUM YAPIN, DEĞER KATIN!

Lütfen yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı buraya yazın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.