Şimdi yükleniyor

Apple için iPhone X Parlayan Bir Yıldız Oldu!

iPhone X Satışları

Apple için iPhone X Parlayan Bir Yıldız Oldu!

Son Güncelleme tarihi 11 Ocak 2018 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Kantar Worldpanel’in paylaştığı en yeni akıllı telefon verilerine göre, Eylül’den Kasım 2017’ye kadarki süreçte iOS cihazları için karma bir performans söz konusuyken, Kasım ayından itibaren dünyanın çeşitli yerlerindeki pazarlarda iPhone X’in bir hit, bir yıldız olduğu görülüyor.

Apple’ın akıllı telefon ekosisteminde, İngiltere, ABD, Japonya, Avustralya ve Çin’de bir büyüme yaşadı. Ancak, özellikle ABD’de iOS’un bir önceki yıla kıyasla 3.8 puan düşüş yaşayarak şirketin satış payını yüzde 39.8’e düşmesi dikkat çekerken, Android’in 4 puanlık artış ile yüzde 59.4’ü yakalaması oldukça ilginç duruyor.

Kantar Worldpanel, ABD’de iPhone X’in Kasım ayında iPhone 8 ve 8 Plus’ın gerisinde kaldığını ancak Apple’ın o ay en çok akıllı telefon satışı yapmasına önemli katkı sağladığını kaydediyor. Araştırmacılar, Apple’ın iPhone X’inin Samsung’un 6. soraya yerleşen Galaxy S8’i kolayca alt ettiğini belirtiyorlar.

Çin tarafında ise iOS’un geçen yıla kıyasla 4.6 puanlık büyüme ile şirketin ülkedeki akıllı telefon işletim sistemi payını yüzde 24.3’ü çıkardığı görülüyor. Aynı zamanda Android’in 4.6 puanlık düşüş yaşayarak yüzde 75.5 pazar payını görmesi dikkat çekici duruyor. Bu da iPhone X’in Çin’deki Android kullanıcılarının büyük ilgisini çektiğini bir göstergesi.

Ülke-Bazında-iPhone-X-Satışları Apple için iPhone X Parlayan Bir Yıldız Oldu!

Kantar Worldpanel genel müdürü Dominic Sunnebo, Apple’ın bu dönemde Çin’deki büyümesinin yüksek fiyat etiketine rağmen “iPhone X” ile oluştuğunu ve iPhone X’i kullanan kullanıcıların büyük çoğunluğunun rakip akıllı telefon üreticilerinin birer müşterisi olduklarını açıkladı.

Kantar Worldpanel, Apple’ın İngiltere’de Eylül ayından Kasım ayına kadarki süreçte 4.2 puanlık kayıp yaşamasına rağmen, Kasım ayından itibaren Apple’ın son üç yıla kıyasla daha fazla olan bir pazar payına sahip olduğunu söylüyor. Şirket, Kasım ayında iPhone X sayesinde pazar payını yüzde 49.4’e çıkarmayı başardı ve Samsung’u gerisinde bırakarak İngiltere’nin bir numaralı akıllı telefon satıcısı haline geldi.

teknik destek