İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple ID nedir?

Apple ekosistemine dahil olan kişiler genelde “AppleID nedir ?” sorusuna yanıt arıyorlar. Firma kullanımı kolay ürünler çıkarmasıyla bilinse de iTunes Hesabı, iCloud Hesabı ve Apple ID terimlerini tek seferde söylendiğinde kafa karıştırıcı olabiliyor.

teknik destek

Aslında olay bu kadar karmaşık değil. AppleID aslında iTunes hesabınızdır. Apple iPod satışı yapan bir firmadan, akıllı telefon satışına da geçtiği zaman, iTunes hesabı kullanılıyordu. App Store ve iCloud gibi hizmetlerin müzikle bir ilgisi olmadığı için isim değişikliğine gidildi ve AppleID adı kullanılmaya başlandı.

Apple Kimliği: Apple ID nedir

AppleID Nedir?

Apple Kimliği, firmanın tüm ürünleriyle iPad’e iPhone’dan Apple TV’den Mac bilgisayarlarına kadar tüm cihazlarında kullanılmaktadır. Bu cihazlardan birinik ullanıyorsanız, cihazı kullanabilmek için oturum açmanız veya bir AppleID oluşturmanız talep ediliyor. Birden çok Apple kimliği kullanmanız gerekmiyor hatta tüm cihazlarda ayı AppleID kullanmak daha mantıklı olacaktır. iPhone’unuzda satın aldığınız uygulamaları diğer cihazlarda da kullabiliyorsunuz.

iCloud’da da oturum açmak isterseniz, AppleID kullanmanız gerekiyor. AppleID ile giriş yaptığınız cihazlarınızda iCloud dışında Numbers, Pages, Notlar, iPhone’umu Bul ve Davet özelliklerini de kullanmanız mümkün.

AppleID ve iCloud farklı olabilir mi?

iCloud hesabınızda AppleID’yi kullanmak gibi bir zorunluluk yok. Örneğin, iş arkadaşınızla aynı iCloud hesabını kullanıp, Apple Kimliklerinizi farklı tutabilirsiniz. Fakat iCloud üzerindeki gerekli klasörlere ortak hesaptan erişebilirsiniz. Apple ID nedir yazımıza ekleme yapabilirsiniz!

müşteri hizmetleri