Apple, iOS 10.3 ile Uygulama İçi Beğeni ve Yorum Sistemini Kullanıma Sunuyor

iOS-10-3-Uygulama-Derecelendirme

Apple, geliştiricilerin, kullanıcılardan iOS 10.3 ile App Store’da puan istemeleri için resmi bir yol sunma hazırlığı yapıyor. Yeni uygulama değerlendirme sisteminin lansmanı ile müşteriler, herhangi bir uygulamayı, uygulamadan çıkmadan ve App Store‘a gitmeden değerlendirebilecekler ve yorum yapabilecekler.

teknik destek

Yeni uygulama inceleme sistemine göre, geliştiricilere açılır pencereyi yılda yalnızca üç kez kullanıcının önüne getirebilecekler. Bununla birlikte, bu sistemin iOS 10’da zorunlu olarak sunulmadığı halde Apple gelecekte bu sistemi tüm uygulamalar için zorunlu kılabilir.

iOS 10.3’ün ilk betası ile aslında kullanıma sunulan bu yeni sistemi, Ayarlar > iTunes ve App Store menüsü üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

iOS-10-3-Uygulama-Degerlendirme

Yeni sistem, kullanıcıların uygulama incelemelerini düzenlemesine de olanak tanıyor. Geliştiriciler de kullanıcı incelemelerine verdikleri yanıtlarını düzenleyebilecekler.

Gözüken o ki, bu yeni değerlendirme sistemi ne kadar çabuk kullanıma sunulursa, kullanıcıların uygulama değerlendirmelerine bakış açısı daha iyi olacak.

teknik destek

Comments are closed.

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!