Apple, iOS 10.3’de, Push Bildirimi ile İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı Etkinleştirmeyi Teşvik Ediyor

Apple-iki-faktorlu-kimlik-dogrulama

Apple, iOS 10.3 beta kullanıcılarına push bildirimi ile iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmelerini teşvik etmeye başladı. Push bildirimi son 24 saattir gönderilmeye başlandı ve akşam saatlerinden beri hemen hemen tüm iOS 10.3 beta kullanıcılarına gönderiliyor gibi duruyor.

teknik destek

IMG_1065

Bildirimi hızlıca sağa kaydırdığınızda, Ayarlar uygulaması açılıyor ve İki Faktörlü Kimlik Doğrulama özelliği hakkında kısaca bilgi veriliyor. Bu güvenlik yükseltici özelliğin nasıl etkinleştirileceği ve hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak yine bu ekran üzerinde mümkün. Elbetteki özelliği etkinleştirmeden yok saymak için de şimdi değil seçeneği mevcut.

iOS’ta İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Özelliği Nedir?

Apple’ın Ayarlar uygulamasında “İki Faktörlü Kimlik Doğrulama” hakkında verdiği kısaca bilgi şu şekilde;

Hesabınızı güvende tutmanın en iyi yolu iki faktörlü kimlik doğrulamadır. Herhangi biri parolanızı öğrense bile hesabınızı koruyabilir.

Giriş yaparken, bir aygıtınızı veya telefon numaranızı kullanarak kimliğinizi doğrularsınız.

Apple’ın kullanıcılara bu özelliği kullanmalarını teşvik etmek için gönderdiği push bildirimi otomatik olarak kaybolmuyor. Bu bildirimden tümüyle kurtulmak için özelliği etkinleştirmelisiniz. Aksi taktirde gelen en sonki bildirimi silseniz dahi ilerleyen saatlerde yine geliyor.

iOS’ta İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Özelliği Nasıl Etkinleştirilir?

İki faktörlü kimlik doğrulama özelliğini etkinleştirmek inanılmaz derecede basittir. Ayarlar > Apple Kimliği > Parola ve Güvenlik menüsü üzerinden İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı Aç seçeneğine dokunabilirsiniz.

IMG_1066

IMG_1067

IMG_1068

Özelliği etkinleştir dediğinizde telefon numaranızı onaylamanız yeterli olacaktır. İşlemin başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından mail adresinize özelliğin etkinleştiriliğini bildiren bir onay e-postası alacaksınız.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.