İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple iOS 10’da Google Street View Benzeri Kendi Uygulamasını Kullanıma Sunabilir

Apple haritalama hizmetini hızlandırmış durumda ve WWDC 2016 yani Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı 2016’da tanıtacağı iOS 10’da Google Street View alternatifi kendi uygulamasını başlatmaya hazırlanıyor olabilir.

teknik destek

Sensörler ve kameralar ile donatılmış Apple‘a ait haritalama araçların son haftalarda New York, Boston ve diğer ABD şehirlerinde görüldüler.

https://twitter.com/mkarolian/status/690722018405257216

Yukarıda, Twitter’da paylaşılan fotoğrafta AppleInsider‘ın ulaştığı, New York’ta faaliyet gösteren araçlardan birisi görülüyor. Apple Maps için kullanılan araç gibi gözükse de elde edilmek istenilen veriler bu sefer farklı olabilir.

Bu araçların üst kısmında, LiDAR adlı lazer ölçme teknolojisi, son derece hassas GPS sensörleri ve daha fazla kamera mevcut. Bu hepimizin aşina olduğu Google’ın Street View araçları ile benzer.

Araçlar, Apple Maps için sokak görünümlerini toplayıp toplamadıkları belirsiz olsa da analistler bunun böyle olduğunu düşünüyorlar. Ki daha önce de böyle bir iddia ortaya atılmıştı ama Apple tarafından konuyla ilgili hiçbir detay paylaşılmamıştı.

Apple Haziran ayında WWDC 2016’yı gerçekleştirecek ve bu büyük konferansla iOS 10 görücüye çıkarak geliştiriciler için yayınlanacak. iOS 10’la büyük değişiklikler kullanıma sunulurken en başta Apple’ın hedefinin Harita uygulamasını geliştirmek olduğu açık.

Bakalım harita konusunda Apple ve Google kapışması neleri değiştirecek hep beraber göreceğiz.

müşteri hizmetleri