Apple, iOS 11.1 Beta 5’i Geliştiriciler için Yayınladı!

iOS 11.1 Beta

Apple bugün, iOS 11.1’in dördüncü geliştirici ve public betasını yayınlamasından birkaç gün sonra ve iOS 11’i yayınlamasından bir aydan daha uzun süre sonra iOS 11.1 beta 5‘i geliştiriciler için yayınladı.

teknik destek

Kayıtlı geliştiriciler, Apple Geliştirici Merkezi’nden uygun konfigürasyon profilini yüklendikten sonra beşinci iOS 11.1 beta sürümünü OTA ile (Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden) veya doğrudan yine Apple Geliştirici Merkezi’nden indirebilirler.

iOS 11.1, pasta, pretzel, t-rex, vampir, kızgın kafa, kusan yüz, beyin, eşarp, zebra, zürafa, pasta, kirpi gibi onlarca yeni Unicode 10 emoji karakterlerini iOS 11’e getiriyor. Birçok mevcut iOS emojisi de iOS 11.1’de tasarımsal olarak yenilendi.

iOS 11.1 beta sürümünde birkaç küçük özellik daha yer alıyor. iOS 11.1’in dahili klavyesinde, emoji ile alakalı bir sözcük kullanılması durumunda artık çok sayıda emoji beliriyor. Ayarlar > Genel > Sınırlamalar menüsünde yenilenen kamera simgesi, durum çubuğuna çift dokunulduğunda (Safari gibi pek çok uygulamada yer alan bir özelliktir) yukarı doğru sardırmak için yeni animasyon ve daha hızlı kilit açma animasyonu kullanılabilir durumda.

Yakın gelecekte yayınlanacak olan iOS 11.1 güncellemesi, yeni emojiler ve birkaç küçük yenilik dışında tespiti yapılan pek çok sorunu gideriyor. Tüm birlikte genel performans iyileştirmeleri ve pil ömrü tarafındaki sorunlar ele alınıyor.

iOS 11.1 güncellemesinin yakın zamanda herkese açık olarak yayınlanması bekleniyor ancak ne zaman yayınlanacağı ile ilgili net bir tarih vermek henüz mümkün değil.

müşteri hizmetleri