İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, iOS 11 ile FaceTime’a Büyük Ayar Vermeye Hazırlanıyor

Yeni bir söylentiye göre, iOS 11 son derece yükseltilmiş FaceTime özelliğini sunabilir. Edinilen bilgilere göre, Apple’ın, bu yılın ilerleyen aylarında iOS 11 ile FaceTime’a grup görüntülü görüşme eklemeyi planladığını iddia ediliyor.

İddialara göre, Apple, bir seferde en çok beş katılımcıyla birlikte, bir grup FaceTime görüşmesine izin vermek için iOS iletilerini güncellemeye hazırlanıyor.

FaceTime, şu anda yalnızca iki kullanıcı arasındaki görüşmeler için kullanılabiliyor ve bu özellik, FaceTime’ın tanıtıldığı 2010’dan beri geçerli durumda.

Microsoft’a ait olan Skype ve Google Hangouts gibi video görüşme hizmetleri ile rekabet eden Apple’ın FaceTime’ı, uzun zamandır bu özellikten yoksun. Skype ve Hangouts ile grup görüntülü görüşmeler yapmak mümkün. Hatta Google işi bir adım öteye götürerek, Duo hizmeti ile FaceTime benzeri bir sistemi kullanıcılarına sundu.

Apple, muhtemelen Haziran ayının başlarında düzenlenecek olan WWDC 2017’de, iOS 11’i tanıtacak ve geliştirici sürümünü geliştiricilerin kullanımına açacak. Henüz gelecek nesil iOS sürümü için somut iddialar mevcut değil. Zaman ilerledikçe bu ve bunun gibi iddialarla karşı karşıya kalacak ve hatta iç kaynaklarca doğrulanmış pek çok yeni özelliği göreceğiz.