İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, iOS 11 Özelliklerini iOS 10 Kullanıcılarına Tanıtmaya Başladı

Apple, bu ayın ilerleyen günlerinde yayınlayacağı yeni iOS sürümü öncesinde iOS 10 yüklü olan iPhone, iPad ve iPod touch kullanıcılarına iOS 11 ile gelen yeni özellikleri “İpuçları” uygulaması aracılığıyla gönderdiği bildirimlerle tanıtmaya başladı.

teknik destek

Kullanıcılar yeni özelliklerin bazılarını önizlemek için İpuçları uygulamasını kullanabilir. Apple, yeni Denetim Merkezi’ni, Araba Kullanırken Rahatsız Etme, yeni Dosyalar uygulamasını ve daha fazlası hakkında ipuçlarını uygulaması aracılığıyla şu anda iOS 10 kullanıcılarına gösteriyor.

Apple, henüz yayınlanmamış bir yazılım güncellemesi için gönderdiği bildirimlerle insanları heyecanlandırmak adına bunu normalden daha erken yapıyor.

Buna göre, iOS 11, bu ay yayınlanacak ve çıkış tarihi 12 Eylül’de tanıtılacak olan iPhone 8 ile birlikte duyurulacak. Apple’ın iOS 11’i, etkinlikle aynı gün yayınlaması mümkündür ancak genellikle yeni iPhone’ların piyasaya sürülmesi öncesinde birkaç gün beklenir.

12 Eylül için özel bir etkinliğin duyurulmasıyla, Apple’ın 22 Eylül’de yeni iPhone’larını piyasaya sürmesi beklenmeye başlandı.

Bu, iOS 11’in 19 Eylül veya 20 Eylül’de çıkacağı anlamına geliyor. Apple, iOS 11’in çıkış tarihini Eylül özel etkinliğinde ilan edecek ve etkinliğe şu anda bir haftadan daha kısa bir sürede kaldı.

Ayrıca iOS 11 özelliklerine ait ipuçlarına, hareket halindeki özellikleri gösteren kısa video klipleri de eşlik ediyor. Örneğin, Denetim Merkezi videosu, arayüzün yeni tek sayfa tasarımını ve daha fazla bilgiyi açığa görüntüleyebilmek için kullanıcıların 3D Touch’ı nasıl kullanabileceklerini gösteriyor.

Gösterilen ipuçları cihaza göre değişiklik gösteriyor. iPad kullanıcıları için yeni Çoklu Görev özelliklerine, Dock’u herhangi bir yerden açma, sürükleyip bırakma ve Notlar uygulamasındaki yeni özelliklerinden olan anında bir not oluşturmak üzere Apple Pencil ile Kilit Ekranı’na dokunmak gibi özelliklere de odaklanan ipuçları mevcut. Kullanıcılar, zaten Apple’ın iOS 11’e ilk bakış sayfasından tüm yeni özellikleri görebiliyorlar.

iOS 11, iOS 10’u çalıştıran neredeyse tüm iOS cihazları için yayınlanacak olan ücretsiz bir güncellemedir. iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Air, iPad Air 2, 9.7 inç iPad Pro, 10.5 inç iPad Pro, 12.9 inç iPad Pro ve altıncı nesil iPod touch iOS 11 güncellemesini alacak.

iOS 11’i çalıştıramayan tek iOS 10 cihazları ise sırasıyla; iPhone 5c, iPhone 5 ve dördüncü nesil iPad olacak.

müşteri hizmetleri

12 Yorum

  1. Kullanıcı Kullanıcı 6 Eylül 2017

    @Necdet
    Okuma girme o zaman arkadaşım. Silah zoruyla mı sokuyorlar seni bu siteye? Ben kendi adıma applefoni’den çok memnunum ve her gün aklıma geldiğinde “acaba yeni haberler var mı?” diye buraya giriyorum. Çünkü güncel. Sağolsunlar ellerinden geldiğince güncel tutuyorlar ve yapıcı eleştirileri ne kadar dikkate aldıklarını burayı az çok takip eden ziyaretçiler iyi bilir. Kaldı ki eleştirin de garip. Ne yapmalarını bekliyorsun? Tim Cook’un odasına böcek mi yerleştirsinler? Herkes gibi onlar da dikkate alınabilecek gelişmeleri uluslararası medyada takip edip anlaşılır bir şekilde önümüze getiriyorlar. Bir de senin gibilerden fırça yiyorlar… Te allahım…

    @Ömer Ergin, dostum bakmayın siz bunlara. Sizi seviyor ve takdir ediyoruz. Emekleriniz için teşekkürler.

  2. Necdet Necdet 6 Eylül 2017

    Daha geçen gün ios 11 GM sürümü 19 Eylül’de yayınlanacak yazmadınız mı? Şimdi ne oldu da ios 11 final 18-19 Eylül’de yayınlanacak diyorsunuz? Apple’ın takip eden birisi bilir ki iphone salı günü tanıtıldıysa sonraki hafta pazartesi yeni ios sürümü yayınlanır. Yani 18 Eylül’de ios 11 yayınlanır. haberleriniz çeviriden ibaret olduğu için geçen günkü haberi çevirdiğiniz site 19 Eylül’de GM yayınlanacak dediği için öyle yazdınız. Bugün de muhtemelen Macrumors yada 9to5mac ten çevirip bu haberi yazdınız. Haberi çevirmekle olmuyor biraz mantık ve tecrübe konuşturmak gerekiyor.

Yorumlar kapatıldı.