Apple, iOS 11’de Sessiz Sedasız Bir Wi-Fi Özelliğini Test Ediyor!

iOS 11

Bir kafede veya halka açık diğer bir yerde otururken iPhone’unuzla bir Wi-Fi’a mı bağlandınız? Bu Wi-Fi ağını Ayarlar > Wi-Fi menüsü üzerinden elle kaldırmadıysanız veya dışarıdayken Wi-Fi’ı devre dışı bırakmadıysanız, iPhone’unuz veya iPad’iniz bu ağa tekrar eriştiğinde otomatik olarak bağlanacaktır. Bu özellik her ne kadar işleri kolaylaştırıyor gibi dursa da aslında güvenlik noktasında işler o kadar pratik değildir.

teknik destek

Apple, iOS 11’de bu durumu ele alıyor ve bir Wi-Fi ağına otomatik olarak bağlanmak artık belli ölçülerde son buluyor. Apple, geçtiğimiz günlerde iOS 11 beta 4‘ü yayınlamış olsa da bu özelliği iOS 11 beta 2‘de iOS’a ekledi ve küçük bir özellik olduğu için şimdiye kadar kimsenin dikkatini çekmedi.

Apple, bu özellik için WWDC 2017’de sahnede herhangi bir açıklama yapmadı ve kesinlikle özelliği keşfetmek için Wi-Fi ayarlarınıza dikkatli bir şekilde bakmanız gerekiyor.

Yukarıdaki tweet’te de görebileceğiniz gibi iOS 11, geçmişte güvenilmez olduğunu tespit ettiği bir ağa otomatik olarak bağlanmayı devre dışı bırakıyor.

Şimdilik, iOS’un bir ağın güvenilir veya güvenilmez olduğunu nasıl tespit ettiği veya özelliğin şu anda ne kadar tutarlı çalıştığı belirsiz.

müşteri hizmetleri