Apple iOS 12 ile Gelecek Bazı Yeni Özellikler Ertelendi

ios12-guncelleme-ertelendi

Analist Craig Federighi’nin açıklamasına göre; iOS 12‘deki performans ve güvenilirlik konularına odaklanmak için Apple bazı önemli iOS projelerini bir kenara koyulması talimatını verdi. Ana ekranın yenilenmesi ve diğer özelliklerin daha fazla kaynak yaratmak üzere rafa kaldırıldığı söyleniyor.

teknik destek

iOS 12‘de artırılmış gerçeklik (AI) gelişmeleri, sağlık özellikleri ve gelişmiş ebeveyn kontrolleri gibi bazı yeni özellikler olacak. Giriş ekranının yenilenmesi de dahil olmak üzere daha büyük değişiklikler önümüzdeki yıla ertelendi.

Rapora göre Apple; Ocak ayının başında bir toplantıda çalışanların yaptığı iOS 12 planını revize etti.

ios12-guncellemesi

Apple‘ın Home ekranındaki güncellemeler, CarPlay deneyimi, Mail uygulamasındaki güncellemeler ve fotoğraf düzenleme ve paylaşımındaki geliştirmeler üzerindeki çalışmalar artık devam etmiyor.

Bu projeler görünüşte iPhone’u daha duyarlı hale getirmek ve “müşteri sorunlarını azaltacak” hale getirmek amacıyla, performans ve kalite konularına odaklanmak için mühendis kaynaklarını rahatlatmak üzere rafa kaldırılmıştır.

Bu arada 9to5Mac sitesi ise yaklaşık bir hafta önce anonim olarak bir bilgi aldı ve bu rapordaki iddiaları doğruladı. İpucu ekibimiz 17 Ocak’ta Apple‘ın her önemli iOS 12 özelliğinin (açıklamalara göre birkaç özellik dışında) dondurulduğunu ve geliştirmenin hata ayıklama ve iyileştirme konusuna odaklandığını söyledi.

Apple, iOS 12‘yi yaz aylarında muhtemelen Haziran’daki WWDC açılışında duyuracak. WWDC ayrıca Apple‘ın tüm platformlarının sonraki sürümlerini duyurduğu yerdir; macOS, watchOS ve tvOS. Bugünkü rapor yalnızca iOS yol haritası için strateji değişikliklerini açıklıyor. Performans ve güvenilirliğin diğer platformlar için de en üst düzey mühendislik hedefleri olup olmayacağı belirsiz durumda.

müşteri hizmetleri

16 Comments

  1. ios 12 güncellemesini 5s modelleri alamayacak. İphone ve üstü alacak. ios 12 Bir nevi high sierra tarzi olacak diyebiliriz. sierradan sonra baska bir surum beklenirken high sierra gelmişti.

Comments are closed.