İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple iOS’tan Android’e Geçişi Kolaylaştırmak için Uygulama Geliştiriyor

Apple hızlı bir şekilde Android’ten iPhone veya iPad’e geçişleri kolaylaştırmak için, belgeleri, fotoğrafları, kişileri ve diğer verileri aktarmak için Eylül ayında Google Play üzerinde uygulamasını yayınlamıştı. Apple’ın bu Android uygulaması açıkça Android’ten iOS’a geçişte ızdırabı ortadan kaldırıyor. Ancak ilginçtir ki, Telegraph’ın haberine göre Apple şimdi de iOS’tan Android’e geçişi kolaylaştırmak için transfer uygulaması geliştiriyor.

teknik destek

Peki ya Apple neden böyle bir karar almış olabilir? Bu kendi açısından sıkıntı oluşturmayacak mı? Bunların cevabını Telegraph yine haberinde veriyor. Avrupa’daki mobil operatörler Apple’ın mevcut politikası yüzünden iOS’tan Android’e geçiş yapmanın zorluğundan şikayet ediyorlarmış. Operatörler Apple’ın bu uygulamasını sonlandırmak ve Android açısından da kolaylık sağlanması adına rekabeti sınırlamak adına bir karar aldırmışlar. Haberde yer verilen raporda Apple’ın bunu kabul ettiği de belirtiliyor.

Apple’ın aslında tehditlere boyun eğdiğini söylemek belki doğru bir tabir olmayabilir. Ancak Operatörlerin herhangi bir mahkeme ile rekabete aykırı bir durum olduğunu iddia ederek dava açması durumunda Apple’ın buna mecbur kalması söz konusu olabilirdi. Malumunuz daha önce Tim Cook Android’ten iOS’a geçişin oldukça yüksek sayıda olduğunu belirtmişti.

Bir diğer detay ise iOS uygulamasının Google Play üzerinde yer alıyor oluşundan rahatsız olan Android kullanıcıları. Öyle ki Google Play Store’da bu başarılı uygulama sadece 1 yıldızlı puana sahip. Yani binlerce Android kullanıcısı bilinçli olarak uygulamayı kötülemek adına düşük puan vermişler.

iOS-Android-Uygulamasi

teknik destek