Apple Bu Yıl 3 Yeni iPad Modelini Tanıtacak! Bu Modellerden Birisi Eşsiz Bir Tasarıma Sahip Olacak

ipad-pro-oyun-deneyimi

Güvenilir Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo, Apple’ın iPad ürün serisinin geleceğine ilişkin beklentilerini vurgulayan yeni bir araştırma raporunu yayınladı ve bu yılın ilerleyen bir döneminde yeni orta boy iPad Pro modeli için tahminlerde bulundu.

teknik destek

Kuo’ya göre, Apple, 2017’de üç iPad modelini piyasaya sürmeyi planlıyor. Bunlar;

  • 12.9 inç iPad Pro 2,
  • Düşük maliyetli 9.7 inç iPad Pro ve,
  • Yeni, çerçeve içermeyen orta boy, 10 veya 10.5 inçlik model.

Analist raporunda, 12.9 inçlik “modelin mevcut 12.9” ikinci jenerasyon iPad Pro olacağını, 10-10.5 inçlik iPad Pro’nun çerçevesiz, üst seviye tasarım ile üst seviye model olacağını ve 9.7 inçlik modelin düşük fiyatlı olacağını belirtiyor. Eski iki model, TSMC (2330 TT, NT$183.5, N) tarafından üretilen bir A10X çipine sahip olacak, yeni model ise Samsung LSI tarafından yapılan A9 çipiyle birlikte gelecek. Her ne kadar iPad’in 2017’deki sevkiyatları yıllık bazda tekrar bir düşüşle 35-37 milyona kadar düşecek olsa da, 10-10.5 inçlik modelin talepleri arttıracağından dolayı 2016 yılındaki düşüşe göre daha düşük bir sevkiyat azalması bekleniyor.

Düşük fiyatlı 9.7 inç modelin uygun fiyatlı olmasından dolayı satışlara katkısının daha yüksek olacağı tahmin ediliyor ve böylece 2017 yılındaki toplam iPad sevkiyatlarının %50-60’ını oluşturması öngörülüyor.

Geçen Ağustos ayında, Apple’ın orta boy model için Kuo’nun beklentisi daha belirgin olan 10.5 inç üzerineydi. En son gözden geçirilmiş 10-10.5 inçlik öngörüsü, Apple’ın hala pek çok tableti test ettiğini ve henüz nihai bir boyutta karar veremediğini gösteriyor. İlginçtir ki Japon Mac Otakara, geçen yıl tabletin boyutunun 10.1 inç veya 10.9 inç olacağını belirten iki ayrı rapor yayınlamıştı. Analistler henüz ortak bir boyutta buluşmuş değiller ama tahminlerinin yakın noktalara geldiği görülüyor.

Kuo, 2017 yılının iPad satışları açısından 2016 iPad satışlarına göre daha iyi olacağını tahmin ettiğini de belirtiyor.

Mac Otakara ve Barclays Research, Mart ya da Nisan ayında yeni iPad’lerin tanıtılmasını beklediklerini paylaşmışlardı. Ancak yeni iPad modellerinden herhangi birisi radikal tasarım değişikliği ile gelirse, çerçeve içermeyen komple yeniden tasarlanmış bir tasarımla buluşursa, Eylül ayında beklenen 2017 yılının iPhone modeli iPhone 8’in tanıtılması beklenebilir. Bu şekilde Mart veya Nisan ayında yepyeni iPad modellerini görmemiş oluruz.

müşteri hizmetleri