Apple iPhone 5G ne zaman gelecek?

Apple iPhone 5G ne zaman gelecek?

Apple iPhone 5G desteği ne zaman gelecek? 2019 Yılını unutun! Apple, rakiplerini geriden takip ediyor. Nedeni derseniz haberimizin tamamını okumanızı öneririz.

teknik destek

Qualcomm’ dan önemli bir açıklama geldi. Bu açıklamalardan en dikkat çekeni Samsung Galaxy S10 ve 5G oldu.

Qualcomm’ un 2019′ da çıkaracağı işlemcisi Snapdragon 855 dikkatleri üzerine çekti. Bu işlemci Galaxy S10′ da kullanılacak. Aynı zamanda kullanılan Android telefonlarda 5G desteği gelecek.

Snap 855, 5G desteğine sahip Qualcomm’ un ilk işlemcisi oluyor. 2019 Yılı içerisinde yaygınlaşması beklenen yeni işlemci Android telefonlara büyük güç sağlayacak. Peki Apple 5G için bir çalışma yapıyor mu?

iPhone 5G ne zaman gelir?

Apple, iPhone 5G destekli ilk modeli 2020′ de çıkaracağını açıklamıştı. Tabi değişen bir durum olmadıysa.

Neden Apple 5G için geriden geliyor? Bu durum için genel cevap telif davaları gösteriliyor. Zamanında Apple, Qualcomm ile çalışıyordu. Sonra patent davalarından dolayı araları açıldı. Sonrasında kablosuz çipler için Intel ile anlaştı. Bu anlaşma Apple’ ı bu alanda biraz geride bıraktı.

iPhone wifi çekim gücü zayıf olduğu bilinen bir gerçektir. Daha doğrusu rakiplerine göre yetersiz bir kablosuz performansına sahip. Android telefonlarda kullanılacak işlemci bu farkı daha çok açacak.

2019 Yılında çıkacak Android cihazlar 5G ile büyük Gigabit değerlerine ulaşacak. iPhone ise 2020′ ye kadar LTE / 4G ile idare edecek.

müşteri hizmetleri