İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple iPhone 5SE için Wistron ile Anlaştı

Apple‘ın yeni 4 inç iPhone için çalışmaları devam ediyor. Son ortaya çıkan detaylarla adı iPhone 5SE olarak anılan yeni 4 inç iPhone için Apple’ın tedarik konusunda işbirliğine gittiği firmaların arasına Wistron katıldı.

teknik destek

Apple tedarik zincileri risklerine karşı aşırı dikkat eden bir firma ve hal böyle olunca ürünlerinin tedariğinde sorun yaşamamak için çeşitli üreticilerle zaman zaman anlaşmalar yapabiliyor. Ortaya çıkan iddialara göre Apple iPhone 5SE için ikinci tedarikçisi olarak Wistron’u seçti.

DigiTimes‘ın raporuna göre Şubat ayında iPhone‘ların dokunmatik panelleri konusunda Apple Wistron ile anlaşmaya varmış durumda. Wistron daha önce iPad mini için de üretim yapmış bir firma. Yani Apple ile bir geçmişleri bulunuyor. Şirket şimdi de 4 inç iPhone 5SE için de tedarik yapacak. Elde edilen bilgilere göre tedarik konusunda şirketin katkısı çok yüksek rakamlarda olmayacak.

Apple’ın ana tedarikçisi Foxconn ise iPhone 5SE için de ana tedarikçi olarak devam edecek. Foxconn şirket içi tedarik konusunda da geçtiğimiz günlerde Pegatron Technology şirketi ile anlaşmaya varmıştı. Bu da Apple’ın tedarik zincirinin çeşitlendirmesi anlamı taşıyordu. Pegatron Technology şirketinin aslen iPhone 7 için tedarik zincirinde yer aldığını da belirtelim.

müşteri hizmetleri