İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, iPhone 6 Plus için Ekran Onarım Programını Başlattı!

Son aylarda pek çok iPhone 6 Plus kullanıcısı birtakım ekran sorunlarından etkilenmişti. Bu sorunların kullanıcı kaynaklı mı yoksa kronik bir sorun olup olmadığı tartışılıyorken Apple olaya resmi olarak el atmış durumda. iPhone 6 Plus kullanıcının ekran sorunlarının çözülmesi için özel bir ekran onarım programı başlatılmış durumda.

teknik destek

Apple tarafından yapılan açıklamada, bazı 6 Plus cihazlarının ekranında görülen ekran titremesi veya multi-touch yani çoklu dokunma sorunlarının görüldüğü belirtiliyor. Eğer cihazınızda belirtilen bu sorunlardan herhangi birisi varsa, cihazınız çalışıyor ve ekranı kırık değilse Apple cihazınızı 520 TL’lik servis fiyatlandırması ile onaracak.

Eğer daha önce benzer bir sorunla karşılaşıp, Apple veya Apple Premium Reseller aracılığıyla bir hizmet onarım bedeli ödediyseniz, bu bedel ile çıkartılan 520 TL’lik bedel arasında fark tarafınıza iade edilecek.

Apple’ın bu ekran onarım programı 2 Aralık 2016 tarihinden itibaren kullanılabilir olacak. Onarım desteği sadece Apple Premium Reseller veya Apple Store’lar üzerinde yapılacak. Elbetteki Apple Store’larda onarım yaptırabilmek için randevu almanız şart. Randevu işlemleri için getsupport.apple.com veya size en yakın Apple Premium Reselleri’i bulmak için locate.apple.com/tr/tr

Cihazınızı programa hazırlamak için verilerinizi iTunes veya iCloud ile yedeklemeniz gerekiyor. Ayrıca Apple bazı ek bilgileri de kullanıcıları ile paylaşıyor;

  • Bu onarım programında ülke veya bölgelere göre sınırlama olabilir.
  • Program, iPhone 6 Plus’ın ilk perakende satışından itibaren tüm cihazları kapsıyor ve 5 yıl boyunca geçerli.
  • Apple Premium Reseller’de 520 TL’lik ücrette değişiklik görülebilir.

iPhone 6 Plus ekran onarım programı hakkında daha fazla detaya apple.com/tr/support/iphone6plus-multitouch

teknik destek

3 Yorum

  1. trafik cezası ödeme trafik cezası ödeme 22 Mart 2017

    Bu konu ile ilgili çok aradım google da sizin gibi bir yararlı bilgi veren bi site bulamadım çok tşk ederim.

Yorumlar kapatıldı.