Apple iPhone 6s Fiyatlarını Düşürdü!

apple-iphone-6s

Apple’ın yaptığı açıklamaya göre, Hindistan’da iphone 6s fiyatlarında indirime gidildi. Hindistan’da iPhone 6s artık yaklaşık olarak %16 daha ucuz.

teknik destek

Apple uzun zamandır Hindistan gibi kalabalık ülkelerde yükselmek adına, pazar payını genişletmek adına büyük atılımlar yapıyordu. Ancak Hindistan’da Apple beklediğini bulamadı ve hal böyle olunca zorunlu indirime gitmek durumunda kaldı.

Temel olarak 16 GB iPhone 6s eskiden 830 dolara satılırken indirimle birlikte fiyatı 785 dolar seviyelerine kadar inmiş oldu. Apple’ın birçok perakendeciyi ve müşterilerin alım gücünü yükseltmek için böyle bir teşvik metodunu seçtiği belirtiliyor.

Apple’ın bu Hindistan’da yaptığı ilk büyük indirimi değil. Daha önce de bu tip girişimlerde bulunmuştu. Apple’ın Hindistan’daki pazar ile büyüyüşünü desteklemek istediği açık bir gerçek. Bu sebeple indirim stratejisini genellikle uyguluyor.

Apple’ın bu tarz indirimleri ülkemizde de uygulamasını ihtimal dahilinde tutabiliriz. Ancak dolar kurunun gidişatını da hesaba kattığımız da zamlı fiyatlarla karşılaşılması da mümkün. Önümüzdeki günlerde özellikle 1 Ocak 2016’dan sonra ülkemizde de fiyatlarda değişiklikler bekleniyor.

müşteri hizmetleri