İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple iPhone 6s ile Yeni Yıla Yine Rekorla Başlangıç Yapmış Oldu

Apple her yıl olduğu gibi bu yılki mali yılının birinci çeyreği ile büyüyüşünü sürdürdü ve 2016 yılının birinci çeyreği ile rekorlarına yeni bir rekor ekledi. Çoğu şirketin yanından bile geçemediği gelir ile 2016 mali yılı birinci çeyreğini kapatan Apple bu başarısını başta yeni iPhone modeli iPhone 6s‘le olmak üzere diğer ürünlerine borçlu.

teknik destek

Üstelik Apple iPhone 6s’le bir önceki iPhone modeli olan iPhone 6‘ya göre 50 ile 100 doları aşan bir zam ile gelmiş olmasına rağmen satış rekoru kırdı.

Apple 2015 yılı birinci çeyreğinde 74.5 milyon iPhone sevkiyatı gerçekleştirirken 2016 yılı birinci çeyreğinde 74.8 milyon iPhone sevkiyatı gerçekleştirdi. Apple bu şekilde iPhone istikrarını da kararlı bir şekilde sürdürmüş oldu. Analistlere göre Apple bu rakamlarla iPhone ile akıllı telefonda zirve noktasına yerleşmiş olabilir.

Çeşitli raporlar iPhone 6s ve iPhone 6s Plus‘a olan ilginin 2016 yılından itibaren düşeceğini iddia etmiş olsa da Apple’ın böyle bir sorunla karşılaşmadığı ortaya çıkmış durumda. Rakamlar düşmek yerine yükselme ivmesindeler. Ancak Apple’ın yine de perakendecilerine bir stok ayarlaması yaptığı da bilinen bir gerçek.

Ne olursa olsun buna analistlerin spekülasyonları da dahil istatistiklerin aksi ispatlanmış gibi görünüyor. Apple ilk defa yılın ilk çeyreğinde daha fazla kazanç elde etmiş oldu.

müşteri hizmetleri