İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple iPhone 7 İçin Beklenenden Fazla Üretim Siparişi Veriyor

Apple ile ilgili analistlerin genel görüşü bu yıl iPhone satışlarında düşüş olacağı, hatta iPhone 7’nin bile bu düşüşü durdurmayacağı yönündeydi. Beklenen düşüş ilk çeyrek sonuçlarında ortaya çıktı. Bu düşüş karşısında iPhone SE satışları bile gölgede kaldı diyebiliriz.

teknik destek

iPhone 7 üretimi ile ilgili Tayvan’dan gelen bir rapor iPhone 7 satışlarının yüksek olacağını gösteriyor. Rapora göre Apple, tedarikçilerden beklenenden daha fazla iPhone üretilmesini istedi.

Ecomomic Daily Times’ın haberine göre Apple, 2017 yılında 72-78 milyon iPhone satmayı hedefliyor. Bu sebeple tedarikçilerden bu oranda iPhone üretmelerini istedi. Wall Street Apple’ın 65 milyon civarı iPhone satılacağını tahmin ediyordu. Bu durumda yeni rakamın oldukça yüksek olduğu görülüyor.

Raporda Foxconn’un Pegatron desteği ile iPhone 7 için kilit üretici olmaya devam edeceği belirtiliyor. Ayrıca her iki şirketin çift kamera sistemleri için gerekli “cam muhafaza bileşenleri” nin üretiminde de önemli bir rol oynayacaklarından bahsediliyor.

Apple’ın bu denli yüksek iPhone 7 satışı hedeflemesi yeni iPhone’da önemli değişiklikler olacağını düşündürüyor. Bu gelişme biz Apple hayranları için iyi bir haber.

müşteri hizmetleri