Apple iPhone 7 Tedarikçi Siparişlerine Ayar Verdi!

vodafone-iphone-7

Apple iPhone 7 lansmanının yapıldığı Eylül ayının ardından tedarikçilerle görüştüğü iddia ediliyor. Digitimes’ın ulaştığı tedarik zincirinden bir kaynak, Apple’ın her ne kadar Galaxy Note 7 vakası sonrası iPhone 7 tedarikçi siparişlerini arttırsa da şirketin 2017 iPhone satışları için şimdilerde tedarikçi siparişlerini azaltmaya gittiğini belirtiyor.

teknik destek

iPhone 7’nin tanıtılmasıyla birlikte gelen yüksek siparişlerin ardından artık kullanıcı siparişlerinin normale döndüğü bir sır değil. Hatta her geçen gün düştüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz. Zaten Apple’ın hedefinde de 2017 yılında tanıtacağı iPhone’un olması şirketin pekte durumu umursamadığını gösteriyor.

Zaten iPhone 7’nin piyasaya sürülmesinin üstünden hemen 2.5-3 ay geçmiş durumda. Artık en yeni iPhone modeli için her şey normalleşmiş durumda. Hal böyle olunca Apple şimdiden tedarikçilerini 2017 yılında tanıtacağı iPhone modeline hazırlıyor.

Apple’ın 2017 yılına önem vermesini sebebi ise iPhone’un onuncu yıldönümü olması. Şirket beklentilerin çok ötesinde bir iPhone modelini sunmak için etkin çalışmalar yapıyor ki son söylentiler ve sızıntılara bakılırsa şirketin bu konuda kararlı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Öyle ki agresif tasarımsal değişiklik, kablosuz şarj, OLED ekran gibi nice geliştirmelerle iPhone 8’in 2017 yılında gelmesi bekleniyor.

müşteri hizmetleri