İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın Ekran Çözünürlüğünde Büyük Yükseltmeler Yapmaya Hazırlanıyor

iPhone 7 serisi ile ilgili sızıntılar devam ediyor. Gelecek nesil iPhone modelleri için merak edilen bazı temel konulardan birisi de ekranları. Görünüşe göre Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın ekranıyla ilgili büyük planları mevcut.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın Ekran Çözünürlüğü

Son sızıntılara göre 4.7 inç iPhone 7’nin ekran çözünürlüğü 1080p’yi görecekken 5.5 inç iPhone 7 Plus’ın ekran çözünürlüğü süper keskin 2K’yı görecek.

Apple’ın yüksek çözünürlüklü ekran panellerine odaklanması elbetteki şaşırtıcı değil. iPhone 4 ile başlayan Retina ekran panelleri rakip firmalarla kıyaslandığında pek de tatmin edici değiller. Bu sebeple Apple’ın önlem olarak bu yönde çalışmalar yaptığını söylemek mümkün.

iPhone-7-Ekran

2K veya Quad HD görüntüler artık Samsung gibi büyük üreticiler için hatta Android tabanlı amiral gemiler için olağan hale gelmiş durumda. Weibo’da ortaya çıkan sızıntılara göre bu yıl ki iPhone 7 Plus’ta Quad HD ekran yer alacak. Şu anda iPhone 6s Plus’ta 1080p ekran paneli mevcut.

4.7 inç iPhone 7’de ise Retina HD ekran yer alacak. Bu da 750p ile 1080p arasında bir çözünürlük anlamına geliyor. Sızıntıların Apple’ın ekran tedarikçilerinden birisiden geldiği belirtiliyor. Tabiki her sızıntıya veya iddiaya inanmak zor ama iPhone 7 serisinde Apple’ın ekran noktasında büyük adımlar atacağı bilinen bir gerçek.

2 Yorum

  1. pzven pzven 13 Kasım 2016

    Retina, retina, retina !

  2. Ali Tunahan Ali Tunahan 9 Ağustos 2016

    Retina hepsini geçer ki çoğu kişiye göre de bu böyle keşke hep retina kalsa  artık kendi çığır açan yenilikleri bırakıp çöpün bile daha değerli olduğu android telefonlara özenmeye başlıyor bu hiç de iyi değil

Yorumlar kapatıldı.