İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple iPhone 7’de veya iPhone 8’de OLED Ekrana Geçiş Yapabilir

Apple’ın OLED ekran için çalışmalar yaptığı, iş ortakları ve tedarikçilerle görüşmeler yaptığı ortaya çıktı. Hatta pek çok analiste göre Apple iPhone 7’de OLED ekranı tercih edecek. Ancak genel olarak yaşanılanlara bakıldığı zaman bunun mümkün olmadığı ve Apple’ın bu tercih kaymasının en erken 2018 yılında yani muhtemelen iPhone 8’de görülebileceği tahmin ediliyor.

teknik destek

Kore’li dev LG’nin OLED ekran taleplerini karşılamak için 8.4 milyar dolar yatırım yapacağını doğruladı. LG yaptığı basın açıklamasında iPhone hakkında hiçbir şey söylemedi ve hatta yapılan açıklama genel olarak akıllı telefonlar hakkında olarak geçti. Ancak şirket, yeni tesis yatırımını 2018 yılında faaliyete geçecek. Bu faaliyete geçişin sebebi olarak Apple’ın 2018 yılında piyasaya süreceği muhtemel iPhone 8 için olduğu söyleniyor.

LG’ye göre OLED ekranların kullanımı artacak. OLED TV’ler, OLED ekranlı akıllı saatler ve otomotiv ekranları için esnek panel talepleri oluşacak. Ve LG bu yatırımı ile artan tüm taleplere devam verebileceğini belirtiyor.

Daha önceki raporlarda LG’nin zaten Apple Watch için OLED ekran talebini karşılamak için girişimlerde bulunduğunu ortaya koymuştur. İlginçtir ki Foxconn’da aynı zamanda iPhone için LCD üretebilmek adına kendine ait bir ekran tesisi inşa ediyor. Foxconn’un da tesinin 2018 yılında üretime başlayacağı belirtiliyor. Korea Times’ın haberine göre Foxconn Apple’ın iPhone’u için LCD talebini doğrudan karşılayacak.

müşteri hizmetleri