İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple iPhone 7’nin Anahtar Bileşenlerinde EMI Kalkanını Kullanacak

Kore haber ajansı ETNews, Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘ta anahtar bileşenlerinde bir dizi bireysel elektromanyetik giriş kalkanı uygulayacağını iddia etti. Apple‘ın bu şekilde yeni iPhone’larda elektromanyetik paraziti azaltmayı hedeflediğini belirtelim.

Şirket, artan elektromanyetik girişleri sebebi ile azalan sinyal hassasiyetini daha fazla düşürmemek ve cihazlarını dış sinyallerden korumak için böyle bir karar almış durumda. Ayrıca bazı insanların da korkularını hafifletmek ve iPhone‘ların yaydığı elektromanyetik dalgaların bu şekilde azaltılacağını belirtelim.

Apple önemli bileşenlerde bu yöntemi uygulayacak. Edinilen bilgilere göre EMI kalkanı için hedeflenen donanımlar Wi-Fi, Bluetooth, RF, AP, PCB ve konnektörü. Apple’ın böyle bir karar alması maliyetleri arttıracaktır. Şirket şimdiye kadar milyonlarca dolar değerinde anlaşmalar yapmış durumda. Hepsi iPhone 7’nin daha iyi olması için.

iPhone 7 ile ilgili artan söylentiler onun diğer iPhone’lara oranla çok daha iyi olacağını gösteriyor olsa da tam olarak neleri beraberinde getirdiği tanıtılacağını güne kadar sırrını koruyacak gibi duruyor.