Şimdi yükleniyor

Apple iPhone 7’nin Kamera Lens Kapağının ve Ana Ekran Düğmesinin Safir Kristal Olduğunu Onayladı

iphone-kamera-lensi-cizilme

Apple iPhone 7’nin Kamera Lens Kapağının ve Ana Ekran Düğmesinin Safir Kristal Olduğunu Onayladı

Apple’a göre iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın kamera lens kapağı safirden ama son YouTube test videolarında bunun gerçek olamayabileceği yönünde testler görülmeye başlamış durumda.

İLGİLİ HABER: Tüm iPhone’ların Safir Kristal Lens Kamera Kapağına Yapılan Çizilme Testi [Video]

teknik destek

Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın teknik özellikleri sayfasında bunun gerçekten de böyle olduğunu gösterir ibaresini sunsa da son çizilme testlerinde beklenenin görülmemiş olması konuya kuşku ile yaklaşılmasına neden oluyor. Hal böyle olunca kullanıcıların baskısı sonucu Apple’ın yönetim kadrosundan Philip Schiller konuyla ilgili bir tweet attı. Daha doğrusu bir kullanıcının sorusunu cevapladı.

Tweette kamera lens kapağının ve ana ekran düğmesinin safir kristal olduğunu belirtti. İşte o tweet;

https://twitter.com/pschiller/status/777178829290741761

Apple’ın resmi bir ağızla böyle açıklama yapması kullanıcıların merakını artık gidermiş durumda. Özetle evet, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın ana ekran düğmesinin ve kamera lens kapağının safir kristal olduğunu söyleyebiliriz.

Peki ya bunun anlamı ne? Doğrudan çizilmelere karşın daha yüksek direncin söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Yani ne kamera lens kapağı ne de ana ekran düğmesi herhangi bir basit müdehale ile çizilmiyor.

teknik destek