İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, iPhone 7’nin Tanıtım Tarihini Açıkladı

Apple’ın yeni amiral gemileri olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı Eylül ayında tanıtacağı bilinmesine rağmen gün konusunda bir belirsizlik vardı. Fakat Apple’ın bugün gönderdiği davetiyeler bu belirsizliğe son verdi.

San Francisco California Bill Graham Civic Auditorium’da düzenlencek olan tanıtım etkinliği için medyaya gönderilen davetiyeler 7 Eylül Çarşamba gününe işaret ediyor.

Etkinlikte kulaklık jakı olmayan, gelişmiş kameralara, daha iyi işlemcilere ve geliştirilmiş su direnci özelliğine sahip iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın tanıtılması bekleniyor. Yeni iPhone’ların selefleri ile aynı tasarıma sahip olması olası..

Yeni iPhone’lara (iPhone 7 Plus sınırlı olabilir ) 256GB depolama seçeneğinin olması gündemde. Ayrıca her iki cihazda da en düşük depolama kapasitesi 32 GB olacak. Daha hızlı LTE ve Wi-Fi yine iki cihaz için beklenen özellikler arasında. iPhone 7 Plus’ta çift kamera ve 3G RAM özelliği iPhone 7’ye göre ayırt edici özellikler olacak.

Tanıtımda ikinci nesil Apple Watch’un da gün yüzüne çıkması bekleniyor. Apple Watch 2’nin daha iyi su yalıtımı, gelişmiş bir işlemci ve bir dahili GPS çipi ile gelmesi bekleniyor. Tasarım değişikliği de yine yeni Apple Watch için beklentiler arasında.

Tanıtımda Mac serisi ile ilgili de beklentiler mevcut. Ama bu daha çok MacBook ile ilgili. iPad ile ilgili herhangi bir beklenti yok.

Yeni işletim sistemleri iOS 10, MacOS Sierra, watchOS 3 ve tvOS 10 ile ilgili kısa bilgilendirmenin yanında yayınlanma tarihleri de yine bu etkinlikte ilan edilecek. Yayınlanma tarihleri ile ilgili bugüne kadar 16 ve 23 Eylül tarihleri gündeme gelmişti. Etkinlikte bu tarih netleşecek.

Türkiye saati ile 20.00 da başlayacak etkinlik Apple Foni sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden sizlere aktarılacak. Bizi izlemeye devam edin.

3 Yorum

  1. emre emre 30 Ağustos 2016

    Ne tasarım 6s ile aynı olur, ne de çift kamera ve 3gb ram gibi özellikler. kulaklık çıkışını gerçektende koymazlarsa satışları kötü olur ve diğer sene çıkaracakları modellerde kulaklık çıkışını koymak zorunda kalırlar. mecburmuyuz kutudan çıkan yada appleın kendi saçma kulaklıklarını alıp kullanmaya, yada aparat alıp uğraşmaya. bana kalırsa bu söylentiyi onlar çıkarttı ve gelecek 7 serisinde kulaklık çıkışını gören herkes psikolojik olarak kendini biraz daha ikna edebilecek almak için.

  2. Fatih Yiğit Fatih Yiğit 29 Ağustos 2016

    Adı iPhone 6SE olması daha mantıklı. Çünkü 6serinin devamı niteliğinde tasarım olarak. Yoksa her seri yeni tasarımla geliyordu.

Yorumlar kapatıldı.